Piast pierwszy, Sokół wiceliderem

Piast pierwszy, Sokół wiceliderem - Zdjęcie główne

Dwa zespoły powiatu gostyńskiego znajdują się na czele tabeli piątej grupy klasy okręgowej. Po tygodniowej przerwie na pierwsze miejsce wrócił Piast Poniec. Wiceliderem jest Sokół Chwałkowo po wygranej ze Zjednoczonymi Pudliszki 5 : 2. Trzy punkty w piątej serii spotkań zdobyła Wisła Borek Wielkopolski.
    Już w piątek została zainaugurowana piąta kolejka w klasie okręgowej. W Chwałkowie rozegrane zostały derby gminy Krobia. Sokół podejmował Zjednoczonych Pudliszki. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3 : 0. W 53. minucie drugi żółty kartonik zobaczył Fabian Mikołąjczak i przez moment gospodarze mieli problemy. Zjednoczeni zdobyli dwa gole, ale z pomocą gospodarzom przyszedł Filip Bzdęga, który sfaulował przeciwnika w polu karnym. Gospodarze zdobyli czwartą bramkę, a tuż przed końcem meczu piątą i zainkasowali trzy punkty. – Chyba nie weszliśmy w drugą połowę z odpowiednią koncentracją. Nie potraktowaliśmy przeciwnika z należytą uwagą. Mogliśmy w pierwszej połowie zamknąć mecz, znów nie potrafiliśmy tego zrobić – powiedział po meczu trener Sokoła Chwałkowo. Rozczarowania nie krył po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki. – Przespaliśmy pierwszą połowę. W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka słów. Po czerwonej kartce dla gospodarzy zdobyliśmy dwie bramki. Złapaliśmy wiatr w żagle, ale rzut karny przesądził o wszystkim – powiedział trener Zjednoczonych Pudliszki Dariusz Olejniczak. W sobotę swój mecz miał rozegrać Piast Poniec. Goście z Kamieńca w Poniecu nie pojawili się. Tak więc gospodarze zdobyli punkty walkowerem. – Zawodnicy chcieli się zrehabilitować za mecz w Czempiniu, jednak nie mieli takiej możliwości. Zamiast meczu z TS Gminy Kamieniec mieliśmy gierkę wewnętrzną – powiedział Andrzej Lokś. Ponieważ w niedzielę punkty straciła Sarnowianka na pierwsze miejsce w tabeli awansował Piast Poniec. Trzy punkty w grupie pierwszej klasy okręgowej zdobyła Wisła Borek Wielkopolski. Przed własną publicznością drużyna Tomasza Gawrońskiego pokonała Barycz Janków Przygodzki. Gospodarze prowadzili już 2 : 0, ale w drugiej połowie goście doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo należało do Marcina Tomczaka, który zapewnił wiślakom trzy punkty. – Muszę pochwalić w tej sytuacji Piotra Piaseckiego, który wszedł na boisko w drugiej połowie i wyłożył piłkę Marcinowi Tomczakowi – powiedział trener Wisły Borek Wielkopolski.