Piast złapał zadyszkę

Piast złapał zadyszkę - Zdjęcie główne

Nie wiedzie się ostatnio dobrze Piastowi Poniec. Po dwóch kolejnych remisach zespół Andrzeja Loksia przegrał pierwszy mecz w sezonie. Rydzyniak Rydzyna pokonał w 14. kolejce wicelidera piątej grupy klasy okręgowej 2 : 1. - Nie funkcjonowaliśmy dzisiaj dobrze jako zespół. Zabrakło współpracy między formacjami. Dopiero po stracie drugiej bramki nasze akcje były odważniejsze i kończyliśmy je strzałami. Do pewnego momentu nasza gra w tym sezonie wyglądała dobrze. Złapaliśmy zadyszkę i nas trzyma – powiedział po poniedziałkowym meczu trener Piasta Poniec.
    Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Zjednoczonych Pudliszki. Meczu z Gromem Czacz drużyna Dariusza Olejniczaka dobrze jednak nie rozpoczęła. Goście po 14. minutach prowadzili 2 : 0. Do zwycięstwa Zjednoczonych poprowadził Remigiusz Jerszyński. Napastnik gospodarzy w pierwszej połowie zdobył bramkę kontaktową, a po zmianie stron dołożył jeszcze dwa trafienia. Gospodarze mogli sobotnie spotkanie wygrać wyżej, jednak w 64. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Filip Bzdęga. – Straciliśmy w głupi sposób dwie bramki na początku meczu. Złapaliśmy kontakt w pierwszej połowie. Widziałem, że przeciwnik jest do ogrania, dlatego liczyłem, że doprowadzimy do remisu, a później zdobędziemy jeszcze zwycięską bramkę. Przed nami jeszcze jeden mecz w tej rundzie. Mamy na swoim koncie 22 punkty i już możemy powiedzieć, że mamy za sobą udaną jesień – stwierdził trener Zjednoczonych Pudliszki Dariusz Olejniczak.
    Trzy punkty w sobotę zdobył też Sokół Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta podejmowała przedostatnią w tabeli Koronę Wilkowice. Goście długo skutecznie się bronili. Defensywa Korony skapitulowała dopiero w 68. minucie po strzale Aleksandra Naskręta. Pięć minut przed końcem spotkania wynik na 2 : 0 ustalił Mateusz Kmiecik. - Do pierwszej bramki ciężko było nam się przebić przez obronę gości. Korona broniła się na własnej połowie i dopiero zdobyta bramka spowodowała, że grało się łatwiej. Przeciwnik nie otworzył się od pierwszej minuty i takiej taktyki przeciwnika można było spodziewać. W drugiej połowie mocniej przycisnęliśmy i to przyniosło efekt – podsumował trener Sokoła Chwałkowo.
    Od 36. minuty spotkania z Pelikanem Grabów Wisła grała z przewagą jednego zawodnika. Nie przeszkodziło to rywalowi zdobyć dwóch goli. Gospodarze byli w trudnej sytuacji, jednak udało im się w tym starciu zdobyć punkt. Oczko drużynie Tomasza Gawrońskiego zapewnili Marcin Tomczak i Patryk Juskowiak.