Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Piątka dla Życia. Bałtyk powitał ich słońcem

› Aktualności ponad rok temu    1.07.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uczniowie nad morzemUczniowie nad morzem fot. I. Skorzybót

Wycieczka do Wolińskiego Parku Narodowego, do Międzyzdrojów i Świnoujścia, czyli nad polski Bałtyk, była główną nagrodą w tegorocznym finale akcji „Piątka dla Życia”.

Tym razem w podróż pojechali uczniowie Szkoły Podstawowej w Żytowiecku wraz z wychowawczyniami oraz Weronika Gruchociak ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, która zebrała w tym roku najwięcej bardzo dobrych ocen - aż 104. Wszystko dzięki Michałowi Staśkiewiczowi i szczęśliwemu kuponowi z „6” z edukacji matematycznej, który wylosowaliśmy podczas rozwiązania konkursu. Podróżnicy wyruszyli w podróż w ubiegłym tygodniu, cały czas towarzyszył im Tomasz Jakubowski, przewodnik z Biura Podróży „Moana’.

Najpierw autokar dowiózł ich do Wolińskiego parku Narodowego, gdzie wędrowali do punktu widokowego, z którego podziwiali Krainę 44 Wysp. Dzieci zachwyciły się również Jeziorkiem Turkusowym w Wapnicy. Kolejny punkt podróży, to Międzyzdroje. Tam spacerowały po Promenadzie Gwiazd, weszły na molo i zobaczyły, większość po raz pierwszy, Morze Bałtyckie. W Gabinecie Figur Wojskowych dzieci robiły sobie zdjęcia z aktorami, postaciami z bajek i nie tylko, wieczorem spacerowały po plaży, a jeszcze później smażyły kiełbaski na ognisku.

Pierwszą atrakcją drugiego dnia wyprawy była przeprawa promowa na Wyspę Wolin w Świnoujściu. Przez blisko dwie godziny uczestnicy podziwiali krajobrazy płynąc w rejsie statkiem turystycznym po portach Świnoujścia. Ponownie bawili się na plaży – tym razem najszerszej w Polsce. W Fortach Gerharda przeszli musztrę wojskową i mianowani zostali na kadetów. Na ich cześć wystrzelono z armaty. Na koniec dzieci podziwiały panoramę Bałtyku z XIX wiecznej latarni, jednej z najwyższych w Europie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!