Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pierwszy raz u nas. Wojewoda podał swoje priorytety

› Społeczeństwo miesiąc temu    19.02.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk w czasie swojej wizyty m.in. odwiedził Dom Pomocy Społecznej w ZimnowodziePowiat. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk w czasie swojej wizyty m.in. odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Zimnowodzie fot. Bogdan Bujak

Między innymi odwiedzić jednostki pomocy społecznej w naszym regionie czy przyjrzeć się stanowi tutejszych dróg miał okazję wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, podczas swojej pierwszej wizyty na ziemi gostyńskiej. Kwestia DPS-ów była poruszana ze względu na fakt, że powiat gostyński ma ich na swoim terenie aż 4, a głównym problemem przy zarządzaniu są roszczenia finansowe.

- Naszym celem jest to, aby domy mogły dalej funkcjonować, natomiast nie jesteśmy w stanie zrobić tego za wszelką cenę. Liczmy na to, że rozmowy ze spadkobiercami potoczą się w dobrymi kierunku, że te propozycje będą akceptowalne ze wszystkich stron. A ponieważ funkcjonowanie domów pomocy społecznej jest też zadaniem z zakresu budżetu państwa będziemy mogli liczyć na wsparcie ze środków pana wojewody czy też budżetu państwa - mówił w trakcie konferencji prasowej starosta Robert Marcinkowski.

Na specjalnym spotkaniu z samorządowcami omawiano również sprawę ochrony zdrowia - powiat gostyński złożył wniosek na wyposażenia centralnej sterylizatornii w powstającym właśnie nowym skrzydle gostyńskiego szpitala. W kolejce czekają kolejne aplikacje. Na czołówkę tematów przebił się oczywiście temat obwodnicy Gostynia i Piasków na drodze krajowej nr 12. Przedstawiciel władz centralnych zapewnił o pełnym poparciu działań mających doprowadzić do budowy długo wyczekiwanej drogi.

Wojewoda wielkopolski podał priorytety swojej działalności na ten rok, które mają się skupiać w obszarach m.in. ochrony środowiska (czyste powietrze), zrównoważonego rozwoju czy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

- 11 lutego, w Dzień Bezpiecznego Internetu powołałem Wielkopolski Zespół Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Wiele lat zajmuję się tym tematem, dla mnie bezpieczeństwo najmłodszych jest kluczowe. Działanie zespołu skupia się w głównej mierze na bezpieczeństwie w sieci. Dziś, dla młodych ludzi, świat wirtualny staje się światem realnym, w związku trzeba nam wielu działań, aby to bezpieczeństwo zapewnić. Internet ma wiele zalet i jest niezwykle ważny w dzisiejszym funkcjonowaniu, ale trzeba mieć też świadomość pewnych zagrożeń - mówił Łukasz Mikołajczyk.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!