Pinsel-Peter Krobianka wkracza do gry

Pinsel-Peter Krobianka wkracza do gry - Zdjęcie główne

- Uświadamiałem chłopakom, że to jest bardzo ważne spotkanie. Wygrana powodowała, że zbliżyliśmy się do górnej części tabeli. Zdobyliśmy ważne punkty z zespołem z czołówki, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał – powiedział po zwycięstwie z Wiarą Lecha Poznań 3 : 1 trener Pinsel-Peter Krobianki.
    W sobotę Pinsel-Peter Krobianka Krobia podejmowała Wiarę Lecha Poznań. Dla gospodarzy, którzy ostatnich pięciu spotkań nie przegrali, ale też aż cztery zremisowali, był to ważny mecz w kontekście walki o czołowe miejsca w piątej lidze. W pierwszej części pojedynku więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze. Z kilku wykorzystana została tylko jedna. W 45. minucie dośrodkowanie Miłosza Urbańskiego i zgranie piłki Macieja Szpurki wykorzystał Jędrzej Gembiak. Po zmianie stron do śmielszych ataków ruszyli goście. Coraz więcej pracy miał Tomasz Dembski. Golkiper gospodarzy skapitulował w 66. minucie. Rzut wolny wykonywał Dawid Kaczmarek. Piłka odbiła się od muru i wpadła do bramki. Remis nie satysfakcjonował żadnej z drużyn, więc w dalszej części gry kibice oglądali dużo walki na boisku. W 84. minucie sędzia główny podyktował rzut wolny pośredni, który na bramkę zamienił Rafał Sarbinowski. Ta sytuacja spowodowała, że na boisku było jeszcze więcej emocji. W 87. minucie drugi żółty kartonik zobaczył Tomasz Dembski i opuścił boisko. Los zawodnika Pinsel-Peter Krobianki podzielił w doliczonym czasie gry Dawid Kaczmarek z drużyny gości. Krobianka wygrała 3 : 1. W 90. minucie drugiego gola ze stałego fragmentu gry zdobył Rafał Sarbinowski. – Do przerwy mieliśmy wiele sytuacji. Dopiero za siódmym razem zdobyliśmy gola. Po zmianie stron oddaliśmy pole przeciwnikowi. Goście zdobyli gola. Sami sobie sprowokowaliśmy taką sytuację. Fajnie zareagowaliśmy. Zdobyliśmy dwa gole i komplet punktów. Uważam, że z przebiegu całego spotkania byliśmy lepszym zespołem. Szczególnie naszą przewagę było widać do przerwy – powiedział trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Wiara Lecha Poznań 3 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Jędrzej Gembiak (45’)
1 : 1 – Dawid Kaczmarek (66’)
2 : 1 – Rafał Sarbinowski (84’)
3 : 1 – Rafał Sarbinowski (90’)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Gembiak, Gill, Pospiech, Sarbinowski, Szpurka, Kluczyk (64 Joachim Knapp), Chwaliszewski, M. Urbański (87’ Porzucek), Kaczmarek, Masełkowski