Półfinał nie dla Korony

Półfinał nie dla Korony - Zdjęcie główne

Korona Piaski nie zdołała awansować do półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Drużyna Grzegorza Posikaty przegrała z Obrą Kościan 2 : 3.

Po pierwszej połowie bliższa awansu była Korona, bo prowadziła 2 : 0. W 5. minucie piłkę w bramce Obry umieścił bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego Łukasz Fabich. W 32. minucie gospodarze prowadzili już różnicą dwóch goli. Daniela Tomczaka pokonał Sebastian Kubiak. Za odrabianie strat piłkarze Krzysztofa Knychały wzięli się w drugiej części spotkania. Po dwóch bramkach Szymona Słomy i trafieniu Mateusza Adamskiego z rzutu karnego Obra wygrała 3 : 2. - W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Chcieliśmy się postawić Obrze i to nam się udało. Prowadziliśmy po pierwszej połowie, jednak w drugiej połowie roztrwoniliśmy przewagę. Nasze braki kadrowe w defensywie okazały się zbyt mocno odczuwalne - powiedział po meczu trener Korony Piaski Grzegorz Posikata.

Korona Piaski - Obra Kościan 2 : 3 (2 : 0)
1 : 0 - Łukasz Fabich (5')
2 : 0 - Sebastian Kubiak (32')
2 : 1 - Szymon Słoma (51')
2 : 2 - Mateusz Adamski - z rzutu karnego (55')
2 : 3 - Szymon Słoma (62')
Korona: Urbański - Norkiewicz,Wendzonka (35' Dziura), Fabich (86' Talaga), Cubal, Kubiak (46' Wasielewski), Witomski, T. Szymczak (73' Jankowiak), Berchert, Frąckowiak, Malicki