Policyjny czempion nie miał sobie równych na podeście

Policyjny czempion nie miał sobie równych na podeście - Zdjęcie główne

Najwyższe laury wywalczył na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w Warszawie starszy posterunkowy Adam Szymanowski. Policjant, służący na co dzień w Posterunku Policji w Poniecu zdobył złoty medal na krajowym czempionacie osiągając przy tym imponujący wynik 865 kg. W swojej kategorii powyżej 120+ nie dał szans rywalom, poprawiając ubiegłoroczny rezultat całego trójboju aż o 40 kg.

Przed zawodami Adam Szymanowski wymieniany był w gronie faworytów do złotego medalu. Już w 2016 roku zdobywał Mistrzostwo Polski, a rok wcześniej, gdy debiutował w trójboju siłowym zdobył drugie miejsce. Również w 2017 roku wywalczył srebrny medal pomimo ciężkiej kontuzji, której doznał przed zawodami.

Adam Szymanowski spośród wszystkich startujących osiągnął najlepszy wynik. Na ławeczce wycisnął 240 kg, w martwym ciągu podniósł 280 kg, a w przysiadzie dźwignął 345 kg. Uzyskany rezultat 865 kg pozwolił mu stanąć na najwyższym podium.

Złoty medalista z Ponieca trójbój siłowy uprawia od 2014 roku. Wcześniej amatorsko trenował kulturystykę i sporty siłowe. Jest członkiem klubu sportowego „Kobra Kościan” i założycielem Klubu Sportowego „Sztanga” Bojanowo. W swojej dotychczasowej karierze wywalczył dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Celem starszego posterunkowego na najbliższe lata jest podium na mistrzostwach Europy.

Filmy z poszczególnych bojów Adama Szymanowskiego na Mistrzotwach Polski znajdziesz TUTAJ.

Informacja: KPP Gostyń