Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Polska euforia na włoskim festiwalu

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    14.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Arch. uczestników

Dziecięco - Młodzieżowa Orkiestra Dęta, działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, wzięła udział w XIX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Giulianova we Włoszech. Pojechali „zdobywać doświadczenie”, a wrócili z ogromnym sukcesem i trzema tytułami.

 

W ramach festiwalu, 1 czerwca muzycy wystąpili na Piazza Buozzi, w występie konkursowym. Mimo stresu, jaki wywołała atmosfera festiwalu orkiestra zaprezentowała swój show na najwyższym poziomie, wzbudzając aplauz nie tylko włoskiej publiczności.

R E K L A M A

Dzień później orkiestra zaprezentowała się w przemarszu konkursowym na stadionie miasta Giulianova. Przez cały okres festiwalu zespół rywalizował z orkiestrami/zespołam m.in. ze Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii, Kostaryki i Meksyku. - Wyjazd do Włoch był dla nas ogromną przygodą, ale też wyzwaniem pod względem organizacyjnym. Większość z tych młodych ludzi było tak daleko od domu pierwszy raz. Z ich reakcji młodzieży wnioskuje, że Włochy przypadły bardzo do gustu, ale w drodze powrotnej, w czeskim Brnie wszyscy byli zachwyceni schabowym – żartuje Wiktor Bąk, kapelmistrz. Trzeciego czerwca odbyła się uroczysta parada oraz oficjalne podsumowanie i zakończenie festiwalu.

Wieczorem wszystkie orkiestry zaprezentowały się ponownie na placu Buozzi, gdzie po krótkiej prezentacji każdej z orkiestr nastąpiło ogłoszenie wyników. Poniecka orkiestra otrzymała tytuły: „Najlepszej Orkiestry Dętej”, „Najlepszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej” oraz tytuł „Najlepszego Dyrygenta Festiwalu”. - Nie spodziewaliśmy się aż tylu nagród. Po cichu liczyłem, będąc już na miejscu, na kategorię młodzieżowych orkiestr, ale może 2. miejsce. Po koncercie byłem bardzo zadowolony z muzyków. Myślę, że dali z siebie maksimum. Za to im dziękuję – mówi W. Bąk.

Rozmowę z kapelmistrzem przeczytacie w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Od 15 lat ubierają w nuty słowa polskich poetów.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A