Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Od 15 lat ubierają w nuty słowa polskich poetówPatronat

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    13.06.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święta Góra. Zespół Święta Góra. Zespół "Cisza Jak Ta" obchodził swoje 15-lecie w ramach „Świętogórskich Spotkań w Krainie Łagodności” fot. Bogdan Bujak

Po trzech latach powrócił na Święta Górą zespół „Cisza Jak Ta”. Szóstka muzyków obchodząca w tym roku 15-lecie pracy na scenie (wydali w tym czasie kilkanaście płyt) po raz drugi zaprezentowała się tutejszym miłośnikom poezji śpiewanej.

R E K L A M A

W ramach kolejnego koncertu z cyklu „Świętogórskich Spotkań w Krainie Łagodności” zebrani w sali oratoryjnej usłyszeli artystów „podróżujących po ścieżkach poezji i muzyki”, ubierających w nuty słowa wielkich polskich poetów.

– Tych najbardziej znanych i tych, których twórczość warto poznać bardziej – mówił zapowiadający „Cisza Jak Ta” ksiądz Dawid Ogrodnik, COr.

Od ostatniej wizyty muzyków w Gostyniu wydali oni dwie płyty, z których piosenki można było także usłyszeć w trakcie jubileuszu na Świętej Górze. Oprócz tego były ciszakowe standardy, czyli utwory Wiesławy Kwinto–Koczan, Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Jonasza Kofty, Barbary Borzymowskiej, Eweliny Marciniak i Agnieszki Osieckiej, a także własne projekty grupy.

Właśnie od słów korespondencji ostatniej ze wspomnianych artystek i innego arcymistrza słowa, czyli książki „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze” rozpoczął się jubileuszowy koncert zespołu „Cisza Jak Ta”.

Przyjdź i zobacz może właśnie Ciebie szuka Szlachetna Paczka

Jak pewien gostyniak zdobył szczyt świata

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A