Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Pomogli napadniętej kobiecie. Gratulowano im postawy

› Społeczeństwo ponad rok temu    10.01.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Komenda Miejska Policji w Lesznie

Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak oraz prezydent Leszna Łukasz Borowiak spotkali się z mężczyznami, którzy zareagowali na widok brutalnej napaści na niepełnosprawną kobietę. Przypomnijmy, iż incydent z 3 stycznia, dosyć szybko obiegł ogólnopolskie media. Samotnie podróżującą kobietę napadnięto na dworcu kolejowym w Lesznie. Osobami, które ruszyły na ratunek, było dwóch mężczyzn, związanych z powiatem gostyńskim. Dwa dni po napaści, Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował sprawcę usiłowania zabójstwa na okres trzech miesięcy.

R E K L A M A

Tydzień po zdarzeniu, komendant i prezydent podziękowali oraz pogratulowali świadkom zdarzenia za wzorową reakcję, która niewątpliwie przyczyniła się do uratowania życia pokrzywdzonej. Uczeń klasy maturalnej, jednej z leszczyńskich szkół Mateusz Fiebich (z Ponieca) oraz pracownik kolei Sergiusz Teodorczyk (niegdyś mieszkaniec naszego powiatu) w jednej chwili zareagowali na widok przestępstwa. - To oni udaremnili dalszy atak, wezwali na miejsce służby ratownicze oraz przyczynili się do zatrzymania sprawcy usiłowania zabójstwa - informuje asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Komendant i prezydent podziękowali oraz pogratulowali mężczyznom wzorowej, skutecznej i godnej naśladowania postawy. Podkreślili ich ważną rolę w uratowaniu życia kobiecie, jednocześnie wręczając upominki. - Nie czuję się bohaterem, raczej był to mój obywatelski obowiązek. W takich chwilach nie można się zastanawiać, tylko należy działać szybko i skutecznie, bo przez chwilę zawahania mogło dojść do tragedii – powiedział Mateusz Fiebich w rozmowie z naszym portalem.

Czytaj także o zdemolowaniu hotelowego pokoju.

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kaziu
  ponad rok temu 1
  Jakby to byli policjanci to medale kasa i inne bajery za to co powinni robic a ze zwykli chlopacy to pewnie im aby pogratulowali i cześć. Wyreczyli policjantow
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A