Porażka Piasta w rewanżu

Porażka Piasta w rewanżu - Zdjęcie główne

Piast Poniec rozpoczął w sobotę rundę rewanżową II ligi futsalu. Podobnie jak na inaugurację sezonu 2018/2019 w meczu z M40 Poznań drużyna Przemysława Czajki punktów nie zdobyła.

W ósmej kolejce spotkań Piast Poniec zmierzył się na wyjeździe z M40 Poznań. W pierwszej rundzie Piast uległ we własnej hali drużynie z Poznania 1 : 4. Gola honorowego zdobył Jakub Giera. W rewanżu ponownie zespół Patryka Rzepki był lepszy. Gospodarze wygrali 9 : 2. Do przerwy prowadzili 3 : 1. - Był to zupełnie inny mecz niż u nas w Poniecu, gdzie właśnie z drużyną M40 Poznań inaugurowaliśmy rozgrywki futsalowe. W pierwszej połowie nawiązaliśmy równorzędną walkę z doświadczonym zespołem z Poznania. Po przerwie szybko stracone dwie bramki podłamały nam skrzydła i posypaliśmy się. Mieliśmy swoje okazje, jednak przeciwnik skarcił nas bezlitośnie pokazując na parkiecie swoje duże doświadczenie i ogranie na drugoligowych parkietach - powiedział po meczu trener Piasta Poniec Przemysław Czajka.

M40 Poznań – Piast Poniec 9 : 2 (3 : 1)
Bramki dla Piasta Poniec: Tomasz Szumny i Przemysław Czajka.
Piast Poniec: M. Nowak, Sz. Nowak, Czajka, Szumny, Dudkowiak, Giera, Grund, Moryson, Klupś, Żyto, Janowicz