Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Potrzebny nam był ten samochód

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    28.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
W ubiegłym tygodniu przekazano samochód dla DPS ZimnowodaW ubiegłym tygodniu przekazano samochód dla DPS Zimnowoda fot. A. Fajczyk

Była nysa, było auto marki Avia przed laty, dwa fordy, a teraz przyszedł czas na ośmioosobowego peugeota. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, dzięki wsparciu finansowemu z PFRON, otrzymali nowy samochód. Uroczyste przekazanie peugeota odbyło się na placu DPS w Zimnowodzie, 22 listopada.

R E K L A M A

Mieszkańcy nie ukrywali radości. Przygotowali „oprawę muzyczną” i konfetti. Rozsypali je, kiedy dyrektor Grażyna Wira odbierała kluczyki z rąk starosty gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego.

- Naprawdę był nam potrzebny ten samochód. Czy to do wyjazdu do szpitala, w odwiedziny, do wyjazdu do naszej filii w Bruczkowie. Bardzo ładny jest samochód - mówiła wdzięczna Iwona, podopieczna domu pomocy.

Samochód kosztował 147 200 zł. We wniosku podkreślano, że auto poprawi warunki bytowe niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców domu pomocy, w sytuacji, kiedy 14 z nich korzysta z wózków inwalidzkich. Dziewięcioosobowy pojazd, zgodnie z oczekiwaniami wnioskujących, w pełni przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Wyposażony został w centralny zamek z pilotem, klimatyzację dwustrefową, przyciemnione szyby, radioodtwarzacz z 4 głośnikami, stanowiska do mocowania dwóch wózków inwalidzkich - istnieje też możliwość demontażu fotela bez narzędzi, zamiennie z wózkami. Pojazd jest odpowiednio oznakowany z przodu i tyłu symbolem „pojazd dla osób niepełnosprawnych, inwalidzi”. Nowa auto dla niepełnosprawnych z Zimnowody udało się nabyć dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z PFRON, który sfinansował w wysokości 80 000 zł.

- Fundusz osób niepełnosprawnych zauważa potrzeby i dlatego prośba domu pomocy społecznej nie wiązała się ze szczególnym załatwianiem tych samochodów. Jest specjalny program, finansujemy tego rodzaju auta w 60%. Tym bardziej cieszę się, że on sprawia tak dużą radość, bo ma właśnie te bariery które są wyrównywać i likwidować - powiedziała Anna Skupień, dyrektor poznańskiego oddziału PFRON.

Ford, który przez 5 lat był na użytkowaniu podopiecznych z Zimnowody, zostanie przekazany - po wstępnych ustaleniach - do Domu Dziecka w Bodzewie. Taki był cel przedsięwzięcia.

- Nie mogliśmy jako samorząd pozyskać środków na auto dla domu dziecka, dlatego zdecydowaliśmy się ubiegać o środki na samochód dla DPS w Zimnowodzie. I dzięki temu dom w Bodzewie otrzyma pojazd w bardzo dobrym stanie - wyjaśnił starosta Robert Marcinkowski.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ -+
  5 miesięcy temu ocena: 100%  10
  P.Grazyno czekamy na dalsza tresc wypowiedzi !!
  ~ Rk
  5 miesięcy temu ocena: 88%  9
  Rj ktoś kto uważa że pani Dyrektor jest nierobem pisze bzdury i nie zna Dps Zimnowoda dzięki pani Dyrektor Grazynie ten dom jest prowadzony bardzo rodzinnie tyle ile ta kobieta pracuje i wkłada serca dla swoich podopiecznych to rzadko kto w tym kraju życzymy dalszej owocnej pracy
  ~ Olek
  5 miesięcy temu ocena: 100%  8
  Będziesz mieć Grażynko okazję do wypowiedzi może się czegoś nauczysz np.komentować , wypowiedzi oceniania a zapomniałam o ile cię społeczność wybierze.
  ~ Olek
  5 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Jeśli masz ochotę wskoczyć na miejsce P. Wiry lub P. Sikory zapraszam do startowania w konkursie będziesz mieć Grażynko
  ~ Mirek
  5 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Ludzie którzy nie mają pojęcia o funkcjonowaniu tej placówki niech się nie wypowiadają bo to świadczy o niskim poziomie tolerancji i wiedzy społecznej bardzo nie ładnie droga Grażyna tak się wypowiadać i oceniać na szczęście Twoja wypowiedź jest do niczego potrzebna przykro mì
  R E K L A M A
  ~ Do grazyna
  5 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Żal to ściska z powodu takich ludzi jak ty, pełnych nienawisci, obrazających innych na prawo i lewo. Żal ci ze niepelnosprawnym zyje sie dobrze? Jezeli dyrektorka jest nierobem i ten dps tak dobrze dziala to niech ona nadal nic nie robi!
  ~ Aaaaa
  5 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Gratulacje nowego auta Pani Dyrektor wraz z Pracownikami najlepiej zna potrzeby Mieszkańców , wiec szerokiej drogi i do przodu.
  ~ Grażyna!
  5 miesięcy temu ocena: 27%  3
  Żal ściska! Sikora i Wira dwa (...) Chyba już czas na zmianr dyrektora w dps zimniwoda !!!
  ~ Ciekawy
  5 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Grażynko dlaczego tak uważasz rozwiń swoją wypowieć zbyt krótko to rozwinełaś brakuje słów czy argumentów?
  ~ Mu
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Nie prawda !!!!!
  R E K L A M A
  R E K L A M A