Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pożar na zarośniętej działce. Czy stąd awaria prądu w mieście?

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    13.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk/fotomonaż Z. Pacanowski

Na większości działek w Gostyniu, dziś około południa, wyłączono prąd. Zgasła też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Nad Kanią. Czy przyczyną przerwy w dostawie energii elektrycznej był pożar w okolicy ul. Morelowej?

Dyżurny gostyńskiej komendy straży pożarnej, ok. godz. 11.50 odebrał wezwanie, że na osiedlu Głogówko pali się słup energetyczny.

O umorzonej sprawie pobicia maczetami - KLIK

- Mieszkaniec osiedla zgłaszał, że w okolicy słupa, postawionego na bezużytecznej działce, porośniętej krzewami, trawą i innymi dzikimi zaroślami wybuchł pożar - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Z takim nastawieniem do akcji wyruszyła jednostka ratowniczo-gaśnicza z komendy powiatowej. Na miejscu okazało się, że dookoła słupa jest tylko dym, a zapaliła się wysuszona, dziko rosnąca trawa. Ogień zajął ją dość mocno. Zadymienie widoczne było już po wyjeździe z gostyńskiego rynku, śmierdziało spalenizną. Szybko dojechał drugi zastęp JRG. Istniało zagrożenie, że ogień może się rozprzestrzenić na duże połacie krzewów. Poza tym w pobliżu znajduje się też stacja gazowa Gostyń, należąca do Polskiej Spółki Gazownictwa. W ruch poszły węze i woda, uruchomiono hydranty. Mieszkańcom ul. Morelowej i okolicnych natychmiast wyłączono prąd.

Strażacy po dogaszeniu pożaru czekali na pracowników pogotowia energetycznego, aby przekazać im pogorzelisko.

Około południa wyłączono prąd w Brzeziu oraz w Gostyniu, na os. Tysiąclecia (i pozostałej części tzw. gór), os. 700-lecia i ulicach: Wrocławskiej, Leszczyńskiej, Śliwińskiego, Kolejowej, ks. Olejniczaka, Sądowej, Powstańców Wlkp., Taczaka, E. Bojanowskiego, na os. Gawrony i ulicach położonych w pobliżu, na ul. Witosa, a dalej na ul. Przy Dworcu, Zielonej, Sikorskiego, 1 Maja. Leszczyński oddział spółki Enea ostrzegał, że przewidywany czas przywrócenia zasilania to godz. 16.00. Mamy informacje, że w niektórych częściach miasta prąd już włączono.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nick
  10 miesięcy temu 3
  A moze mieszkaniowych Ola?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  10 miesięcy temu 2
  Mysle ze na jednych i drugich. Jasne jak slonce
  ~ Ola
  10 miesięcy temu 1
  Co to znaczy na większości działek w Gostyniu? Jakich działek ogrodowych?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji