Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Pozostał sam i czuje się... dziwnie

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    3.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 20 ocen 9 / 89%
A A A
Oficjalnie w gminie Gostyń nie zarejestrowano kontrkandydata w walce o fotel burmistrza. Jerzy Kulak pozostał sam na placu bojuOficjalnie w gminie Gostyń nie zarejestrowano kontrkandydata w walce o fotel burmistrza. Jerzy Kulak pozostał sam na placu boju fot. A. Fajczyk

Jest nudno i skromnie w gminie Gostyń. Jerzy Kulak zdecydował, że będzie walczył o stanowisko burmistrza na kolejnych 5 lat. Ale nie znaleźli się odważni do wyborczej rywalizacji. Albo uznano, że jeszcze nie przyszedł czas na zmiany, albo opozycja nie znalazła innej alternatywy. - Czuję się co najmniej dziwnie - wyznał wczoraj w poście na swoim fanpage’u Jerzy Kulak. Zrezygnował z prowadzenia szerokiej kampanii.

Jerzy Kulak w wyborach samorządowych startuje ze swojego komitetu. I jeszcze na kilka dni przed upływem terminu rejestracji kandydatów do walki o fotel gospodarza gminy, dochodziły do niego wieści, że opozycja wystawi kontrkandydata. - Mam sygnały, że są brane pod uwagę inne kandydatury na burmistrza. Nie zakładam, że nie będzie rywala. Powiem więcej - bardzo bym chciał, żeby był ten kontrkandydat, bo mieszkańcom należy się wybór - mówił w połowie września burmistrz Gostynia.

Kto twierdzi, że burmistrz nie lubi starosty?

O fotel gospodarza gminy zabiega po raz trzeci. Zawsze miał konkurentów. W 2010 r. rywalizował z Leszkiem Dworczakiem i Jerzym Woźniakowskim. Były dwie tury. Z kolei 4 lata później walczył z Robertem Marcinkowskim, wygrał przeważającą ilością głosów w I turze.

W tegorocznych wyborach samorządowych był gotowy ułatwić kontrkandydatowi kampanię wyborczą. - Będę do dyspozycji, będę chciał brać udział w debatach na różne tematy. Chciałbym, żeby mieszkaniec miał jasny wybór, żeby dowiedział się, czym się różnimy, kto jakie ma propozycje. I żeby mieszkańcy 21 października mieli klarowną sytuację - powiedział, kiedy miał jeszcze nadzieję, że będzie rywal. Zapowiadano, że wystawi go klub SKW. Nawet w ratuszu pojawiło się nazwisko.

Gostyń to nie jedyna gmina w powiecie, która ma 1 kandydata na włodarza - JAK JEST W POZOSTAŁYCH? - KLIK

Jerzy Kulak nie planował kampanii happeningowej, w rodzaju politycznego marketingu. Miał ochotę na debatę. W merytorycznych rozmowach zamierzał przedstawić dobre pomysły dla dalszego, zrównoważonego rozwoju gminy, bo liczył na kontrkandydata z inną wizją w tej kwestii. - Nie uważam, że wszystko co zaproponuję jest idealne, nie uważam, że jestem najmądrzejszy na świecie. Pamiętam poprzednie moje starcia wyborcze. Często uczyłem się od kontrkandydatów wielu ciekawych rzeczy - chociażby podczas pierwszej mojej kampanii wyborczej, w 2010 roku. Kilka pomysłów później wprowadziłem w życie - zdradził Jerzy Kulak. 

Dlatego jest nieco rozczarowany, bo ostatecznie nie zarejestrowano żadnego konkurenta do walki o najwyższe stanowisko w ratuszu. Teraz będzie walczył sam ze sobą. - Okazuje się, że żaden z politycznych oponentów nie chce ze mną o Gostyniu porozmawiać... - skomentował burmistrz na fanpage’u. Co zrobi w związku z tym? Zapowiedział, że ograniczy prowadzenie kampanii wyborczej do minimum.

- Nie będę zarzucał facebookowych przyjaciół - zdjęciami wyborczymi, miasta - plakatami, skrzynek pocztowych - ulotkami. W ten sposób zadbam między innymi o estetykę miasta. A ZAOSZCZĘDZONE ŚRODKI FINANSOWE PRZEZNACZĘ NA CELE CHARYTATYWNE! - czytamy na portalu społecznościowym.
 

21 października wyborcy z gminy Gostyń będą mogli głosować jedynie za lub przeciw kandydatowi na burmistrza, który nie ma rywala. Jeśli otrzyma on większość ważnych głosów „za”, zostanie gospodarzem gminy na kolejnych pięć lat. Jeśli nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru wójta czy burmistrza dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów w tajnym głosowaniu.

+ 8 głosów: 9 (89%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Program burmistrza.
9 miesięcy temu ocena: 67%  20
Będziemy w dalszym ciągu zabiegać o budowę obwodnicy drogi krajowej nr 12. Dzięki naszym skutecznym działaniom doprowadziliśmy do budowy pierwszej obwodnicy, przygotowaliśmy również strategię doprowadzenia do budowy kolejnej. Powstanie obwodnicy DK 12 spowoduje skokowe zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego, pozwoli nam wytyczyć kilka kilometrów bezpiecznych szlaków rowerowych w mieście (m.in. w ciągu dzisiejszych ulic jednokierunkowych - ul. Mostowa, Powstańców Wielkopolskich, Sądowa, Olejniczaka, Jana Pawła II) i znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz zatrzyma degradację budynków przy głównych szlakach komunikacyjnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ En
9 miesięcy temu ocena: 67%  19
Jedynie skw nie ma programu do gminy. Kandydata tez na burmistzrza nie ma. Nic nie mają. To po co w ogóle się pchają na radnych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
9 miesięcy temu ocena: 19%  18
A ja zagłosuje na nie. Coby kułak w piórka nie obrósł. A swoją drogą to co tak wiele robi kułak. Pół rynku zrobił. Bo kamienica czeka na remont. Koszt remontu wyceniono na 6 mln. Rynek 5 mln. Żaden z kandydatów od kulaka na ulotkach nie pisze o obwodnicy krajowej "12". Wszyscy tylko o 434. Zawiodłem się. Wszyscy tylko o swoich ulicach, dzielnicach i wsiach. Zero pomysłu. Panie kułak ja chcę znać pana program na kolejne 5 lat. Kota w worku nie kupuje. Jestem na nie. Bo ja słyszałem że pan chce w kolejnej kadencji przekazać 40 mln na kościół . Może to plotki ale tak gadają na mieście. Bo nikt programu nie widział. To nie jest fair wobec tych co płacą coraz większe podatki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ inny wyborca
9 miesięcy temu ocena: 100%  17
Psychiatra przyjmuje bez skierowania .
~ czytelnik
9 miesięcy temu ocena: 86%  16
tu jest program http://jerzykulak.org.pl/...
~ Monika
9 miesięcy temu ocena: 41%  15
Czyli wszyscy głosujemy na nie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anka
9 miesięcy temu 14
Czyli na tym polega namieszanie z kandydowaniem ?
~ IKS
9 miesięcy temu ocena: 67%  13
Dokładnie tak Robciu i Pawełek. Wy na nie, cała reszta na TAK
~ Jaś
9 miesięcy temu ocena: 27%  12
Do "Redakcja" fakt nie doczytałem tego a druga sprawa to nie ma się co dziwić w artykułach robicie tyle rzeczowych i ortograficznych że mogło być różnie. Ale komentarz uważam za zbyteczny, ponieważ gdy zwracałem wam uwagę na błędy i miałem rację nigdy żeście tego nie komentowali lub nie umieszczaliście mojego komentarz. Dziękuję osobie Mieszkaniec i Krzysztof za odpowiedź jesteście wielcy wielokrotnie przewyższacie inteligencją podpisującego się "Redakcja"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zwykly wyborca
9 miesięcy temu ocena: 100%  11
Do Patriota - a co ma Kogut z ta gmina wspolnego??? W czolo sie puknij. Tak jak Jas ktory nic o wyborach i samorzadzie nie wie. A nie zdzwił bym sie wcale gdyby Jas byl kandydatem na radnego i nie wiedzial ze na 5 lat kandyduje ha ha ha. Takich mamy wyborcow... zal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patriota
9 miesięcy temu ocena: 8%  10
Piotrek Kogut na burmistrza!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~tomek
9 miesięcy temu 9
A Maliniak do psychiatryka!
~ Ft
9 miesięcy temu ocena: 100%  8
Chyba swojego podwórka w pogorzeli
~ brak wyboru
9 miesięcy temu ocena: 21%  7
Czy można głosować na nie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
Mozna na tak I mozna na nie !!!
~ wybierze Rada za ciebie
9 miesięcy temu ocena: 95%  5
Jasne- ale twoje NIE to wybor za Ciebie nowej Rady w tajnym glosowaniu ,masz to w artykule.
~ Jaś
9 miesięcy temu ocena: 33%  4
Czy to jest to prawda że przyszła kadencja burmistrza będzie trwać 5 lat a może to błąd w artykule, "Jerzy Kulak zdecydował, że będzie walczył o stanowisko burmistrza na kolejnych 5 lat." Oczekuję potwierdzenia lub poprawienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 75%  3
Tak na 5 lat
~ Redakcja
9 miesięcy temu ocena: 95%  2
Ktos nie doczytał - w naszych artykułach w Zyciu Gostynia oraz na portalu gostynska.pl wiele razy pisaliśmy o wprowadzonych zmianach w sposobie wybierania radnych oraz o wydłużonej kadencji z 4 do 5 lat. Odsyłamy tutaj http://www.gostynska.pl/artyku...
~ Krzysztof
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Od tego roku kadencja trwa 5 lat