Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do grudnia
R E K L A M A

Problem wyblakłych znaków

› Daj znać 19 dni temu    25.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. A. Twardowska

Czy kierowca musi respektować znak drogowy, który już dawno nie spełnia swoich wymogów, czyli po prostu stracił kolor? Wszystko zależy od sytuacji. Widząc wyblakły znak, warto zgłosić to zarządcy drogi lub na policję.

 

Na obecność funkcjonariusza policji liczył radny Eugeniusz Paszkowski podczas jednego ze spotkań rady. Chciał skierować do niego pytania, dotyczące interpretacji poszczególnych znaków. Niestety, nie było obecnego przedstawiciela policji. - Gdy np. jest zakaz postoju, ale nie ma czerwonej obwódki, jest ona pomarańczowa, czy szara, wyblakła, czy wolno tam stawać? Zgodnie z prawem o ruchu drogowym ten znak nie spełnia swoich wymogów. Można karać na tych znakach? Z drugiej strony, jeździ tędy policja, drogówka, niech zwrócą uwagę o wymianę – mówił radny. 

Rzecznik prasowy gostyńskiej policji zauważa, że trudno tu generalizować, każdy przypadek jest inny. - Jeżeli mamy wykroczenie, to policjant na miejscu podejmuje decyzję, czy pouczyć, czy ukarać danego kierowcę. Z kolei kierowca nie musi się zgadzać z policjantem, ma prawo odmowy przyjęcia mandatu i wówczas to sąd rozstrzyga sprawę – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. 

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Takiej nagrody jeszcze nie otrzymali.
 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ LOL
18 dni temu ocena: 100%  3
To dobrze, że chociaż jeżdża bo w Borku to jedynie widać ich pod posterunkiem!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roman.
19 dni temu 2
W POgorzeli to wogole nic nie ma....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tops
19 dni temu ocena: 100%  1
W gminie Pogorzela to połowę znaków w ogóle nie ma. Niebezpieczne zakręty skrzyżowania itp w ogóle nie są oznakowane i to jest największy problem, niestety Policja jeździ codziennie i udaje że niewidzi tego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A