Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Program niepodległościowych imprez w powiecie

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    7.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
11 listopada - program imprez w powiecie gostyńskim11 listopada - program imprez w powiecie gostyńskim

Co się będzie działo w poszczególnych gminach powiatu gostyńskiego 11 listopada i w okolicy tego dnia? Zapoznajcie się. Zachęcamy do wzięcia udziału. 

 

Gostyń

11 listopada

Gostyńskie uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

godz. 11.00 - Kościół farny pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, msza święta w intencji ojczyzny

godz. 12.00 - rynek, „Niepodległa do hymnu” - wspólne odśpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu państwowego w asyście chóru "Sonore" z Zespołu Szkół w Brzeziu i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu pod dyrekcją Barbary Szymkiewicz, wystąpienie burmistrza Gostynia, odsłonięcie tablicy na Pomniku Serca Jezusowego poświęconej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego 1918-1919, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

godz. 17.00 - Kino „Pod Kopułą” Gostyńska Gala 100 lat niepodległości. W programie występ państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera, wręczenie nagród laureatom Wielkiego Gostyńskiego Konkursu Urodzinowego, premiera filmu „Gostyńskie drogi do niepodległości”, koncert fortepianowy Miyako Arishima.

18 listopada

Bal Niepodległości przygotowany przez dzieci i wolontariuszy ze świetlicy "Promyki Dobra". W programie między innymi rodzinne śpiewanie piosnek patriotycznych. Bal odbędzie się 18 listopada w GOK "Hutnik" o godz. 16.00.

 

Gmina Pępowo

10 listopada

GOK Pępowo zachęca do udziału w koncercie operetkowym "Droga do wolności" w dniu 10 listopada (sobota) o godz. 19.00. Po darmowe bilety można się zgłaszać

do Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie w godz. 8:00 - 21:00.

11 listopada 

Gminny Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

godz. 15.00 - Msza święta za Ojczyznę. Po mszy przemarsz i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikami

godz. 16.00 - uroczysta akademia w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie

około godz. 16.45 - spektakl teatralny "Bronić ziemi ojców" w reżyserii Mirosławy Bigaj oraz promocja książki G. Roszaka, B. Janika i E. Śliwińskiego

 

Gmina Pogorzela

11 listopada

godz. 10.45 - msza święta za ojczyznę - parafia św. Michała Archanioła

godz. 12.15 - złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku pamięci Powstańców Wielkopolskich na rynku, uroczysty przemarsz do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli

godz. 12.45 - występy artystyczne oraz wręczenie nagród w konkursach patriotycznych (sala widowiskowa M-GOK)

 

Borek Wielkopolski

11 listopada

Gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

godz. 9.50 - zbiórka uczestników przed Sanktuarium na Zdzieżu

godz. 10.00 - uroczysta msza św. w intencji ojczyzny z udziałem Koła Śpiewaczego “Jutrzenka”

godz. 10.45 - złożenie wiązanek kwiatów i zniczy na grobach Powstańców przez uczniów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wlkp. oraz MDP

godz. 11.00 - przemarsz uczestników uroczystości na rynek w asyście Orkiestry Parafialnej, Kompanii Honorowej OSP, MDP, 19. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Ignacego Talarczyka w Borku Wlkp. i 19. Gromady Zuchowej Poszukiwaczy 100-milowego lasu oraz Przedstawicieli Hufca w Jarocinie.

godz. 11.20 - uroczystości na rynku z udziałem pocztów sztandarowych gminy Borek Wlkp., delegacji organizacji, instytucji, zakładów pracy i mieszkańców. Apel Pamięci i złożenie wiązanek kwiatów przed tablicami pamiątkowymi oraz uczczenie pamięci walk o niepodległość salwą armatnią Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

godz. 12.00 - wspólne odśpiewanie hymnu państwowego - akcja ogólnopolska „Niepodległa do Hymnu”

godz. 12.05 - przemarsz uczestników do M-GOK w Borku Wlkp.

godz. 12.10 - wystąpienie okolicznościowe burmistrza Borku Wlkp. pt. „Bić się czy nie bić? - drogi do Niepodległości”.

godz. 12.30 - akademia pt. „Biało-Czerwona” z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp.

Projekcja filmu pt. „Dla Niepodległej” Szkolna TV Interaktywna - ZS Borek Wlkp.

Poczęstunek – ZUPA LEGIONISTY

godz. 14.00 - Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar LKS „Wisła” Borek Wlkp. - hala sportowa

 

Powiat

7 listopada

Wywieśmy flagę! 

W środę 7 listopada ok. godz. 13.00 na gostyńskim deptaku odbędzie się akcja rozdawania flag oraz ulotek informujących o zbliżającym się Dniu Niepodległości. Wezmą w niej udział: uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu młodzież oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Uczniowie zachęcać będą mieszkańców, by za pomocą flagi upamiętniać nie tylko 11 listopada, ale także 27 grudnia (data wybuchu powstania wielkopolskiego) i 7 stycznia (wymarsz powstańców wielkopolskich z Gostynia pod dowództwem Bernarda Śliwińskiego). Kolejną akcję zaplanowano na grudzień.

 

Gmina Krobia

7 listopada

Gminny Konkurs Recytatorski 

Szkoła Podstawowa w Pudliszkach oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zapraszają do kina „Szarotka” na godz. 16.00 na XIV Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „RecytujeMy dla Niepodległej” oraz promocję słuchowiska „Na herbatce u Fernrychów”.

8 listopada

Patriotyczne Zaduszki 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krobi zaprasza na Patriotyczne Zaduszki „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” o godz. 16.30 na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi

11 listopada

100 Niepodległości 

Gmina Krobia zaprasza na obchody Święta Niepodległości

Program:

godz. 10.30 - msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Krobi - po mszy złożenie wniosków kwiatów pod pomnikiem na Rynku

godz. 12.00 - wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” - rynek w Krobi

godz. 13.00 - Krobska Gra Miejska „Gdyby nie oni, nie byłbyś tu”

godz. 17.00 - koncert „Niepodległa Rozśpiewana” - kino „Szarotka” w Krobi (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina)

 

Koncert „Niepodległa Rozśpiewana”

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zapraszają na koncert „Niepodległa Rozśpiewa z okazji 100-lecia niepodległości” na godz. 17.00 do kina „Szarotka” - rezerwacja miejsce pod nr tel. 65 57 11 320.

 

Wspólnie świętowanie w Chwałkowie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Początek, godz. 14.00 - sala Domu Kultury w Chwałkowie

Program: program artystyczny przedszkolaków z Chwałkowa, wspólne odśpiewanie hymnu, występ chóru pod kierunkiem Michała Łapawy, recytacja wierzy, podsumowanie konkursu bibliotecznego „Plakat zachęcający do czytania” - wręczenie nagród i dyplomów, promocja książki o Biskupiźnie autorstwa Marii Andrzejewskiej. Wszystkich mieszkańców Chwałkowa zapraszamy na wspólne spędzanie popołudnia.

Turniej Biało - Czerwonych (hala sportowa LO w Krobi), godz. 10.00

 

Gmina Piaski

11 listopada

Święto Niepodległości Polski

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Gmina Piaski zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystość z okazji Święta Niepodległości Polski. Obchody rozpoczną się o godz. 09.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele parafialnym w Piaskach, rozpoczną się o godz. 09.00. Po nabożeństwie, o godz. 10.00 nastąpi przejście z pocztami sztandarowymi na Rynek, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne. Po wysłuchaniu okolicznościowego wystąpienia Wójta Gminy Piaski oraz Przewodniczącej Rady Gminy Piaski, odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca udział mieszkańców gminy w Powstaniu Wielkopolskim oraz złożone kwiaty w miejscach pamięci. Natomiast w piątek, 9 listopada, uroczystości patriotyczne z udziałem dzieci i młodzieży odbędą się w placówkach oświatowych. 
Organizatorzy zachęcają do włączenia się w uroczystości poprzez wywieszenie flagi państwowej w dniu święta narodowego.

 

Gmina Poniec

7 listopada

Stwórz własną rozetę 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza na godz. 18.00 do sali GCK na warsztaty rękodzielnicze z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć będzie możliwość stworzenia własnej rozety narodowej. Zapisy w siedzibie GCK Poniec oraz pod nr tel. 65 57 31 169.

11 listopada

Obchody Święta Niepodległości 

Gmina Poniec zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Program:

godz. 9.45 - zbiórka uczestników uroczystości przed Gminnym Centrum Kultury w Poniecu

godz. 10.00 - przemarsz do kościoła p.w. Chrystusa Króla

godz. 10.15 - msza św. za Ojczyznę

godz. 11.30 - przemarsz i złożenie wieńców w miejscach pamięci

godz. 12.00 - spotkanie uczestników w siedzibie GCK

godz. 18.00 - koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

 

KoncertWolność” 

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza na godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej w Poniecu na koncert „Wolność” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wejściówki do odbioru w siedzibie GCK Poniec. Wstęp wolny.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!