Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Przez najbliższe lata gmina będzie zaciskała pasa

› Gospodarka› Finanse 5 miesięcy temu    11.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Decyzję o emisji obligacji na niebagatelną sumę 12 mln złotych podjęli na ostatniej sesji rządzący gminą Krobia. Będzie ona rozłożona na lata 2019 i 2020. Środki te będą przeznaczone na pokrycie wkładu własnego na duże projekty, których realizacji podjęła się gmina w ostatnich latach.

– Przede wszystkim rewitalizacji, budowy Krobskiego Centrum Usług Społecznych, żłobka czy inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej. Wszystkie z wymienionych inwestycji będą lub są realizowane ze środków zewnętrznych – mówiił podczas sesji skarbnik gminy Damian Walczak.

Przykładowo w przypadku przebudowy rynku oraz okolicznych ulic i nowej biblioteki wkład własny to ponad 6,6 mln zł. W rewitalizację gazowni gmina musi wyłożyć z własnej kieszeni około 2,7 mln zł, a powstającego nieopodal żłobka - 1,2 mln zł. W planach jest jeszcze wiele innych projektów, ale wszyscy zdają sobie sprawę, że teraz przez lata samorząd czeka zaciskanie pasa.

– Trzeba skupić się na tych zadaniach, które są naprawdę niezbędne do funkcjonowania, a te, które mogą poczekać niech poczekają – oznajmia burmistrz Łukasz Kubiak.

Operacja odbędzie się w transzach: w pierwszym roku gmina wyemituje obligacje na kwotę 4,5 mln, a rok później 7,5 mln. Ich wykup planuje się na lata 2026 - 2030.

Czytaj także: policja zidentyfikowała ciało topielca

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!