Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Punktów karnych przyznawano niewiele. Drużyny były dobrze przygotowane

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    25.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Zawody jednostek OSP z gminy Gostyń w DaleszynieGostyń. Zawody jednostek OSP z gminy Gostyń w Daleszynie fot. A. Fajczyk

Niemal letnia, słoneczna pogoda sprawiła, że zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu miasta i gminy Gostyń, zamieniły się w sobotni piknik, w gronie znajomych i rodziny. Przysłużyło się temu również miejsce, gdzie zmagania drużyn OSP zostały zorganizowane - na stadionie sportowym w Daleszynie, a także atrakcje, jakie zafundowali organizatorzy.

W tym roku, przy organizacji zawodów zarząd oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gostyniu wspierały jednostki OSP w Czachorowie i w Czajkowie.

ZOBACZ kto zdominował tegoroczny Bieg Bojanowskiego?

- Tego rodzaju spotkania są dla mnie niezwykle ważne. Co roku mam taką okazję, kiedy - podczas otwarcia - mogę przede wszystkim szczerze podziękować strażakom-ochotnikom z gminy Gostyń, wszystkim jednostkom OSP za to, że zawsze możemy na nich liczyć w sytuacjach kryzysowych - przyznał burmistrz Jerzy Kulak, który obserwował zmagania strażaków-ochotników. - Po drugie zawody sportowo-pożarnicze mają ten walor, że jest to rywalizacja sportowa. Za chwilę okaże się, która jednostka jest najlepsza, ale już na początku gratuluję wszystkim, którzy w nich wystartowali, bo to jest cały rok przygotowań, żeby dzisiaj w Daleszynie można było sprawdzić swoje umiejętności - dodał.

Podczas otwarcia zawodów gostyński włodarz zadeklarował, że gminny samorząd będzie wspierał (także finansowo) jednostki OSP. Wspomniał również o tym, że dobiega końca budowa długo oczekiwanej, najnowocześniejszej w gminie remizy OSP w Kosowie i zapowiedział, że jej oficjalne otwarcie za kilka tygodni będzie okazją do świętowania strażaków-ochotników, w radosnej atmosferze.

Po znamiennych słowach burmistrza „zawody sportowo-pożarnicze uważam za otwarte”, do rywalizacji stanęło 9 młodzieżowych drużyn pożarniczych i 14 drużyn w kategorii seniorów. W sztafecie młodzież do pokonania miała dystans 400 metrów, seniorzy trochę mniej - 350 metrów.

WYNIKI

Grupa A (Seniorzy) - punkty końcowe:
1.    OSP Siemowo 102,50 
2.    OSP Dusina 106,60
3.    OSP Gola 114,00

Grupa C (Seniorki):
1. OSP Kunowo 155,8

Grupa I męska (chłopcy):
1. OSP Stary Gostyń 1008
2. OSP Krajewice 1005
3. OSP Kosowo 998

Grupa I żeńska (dziewczynki):
1. OSP Gola 1017
2. OSP Dusina 1001

- Po starcie zawodnik przy rozdzielaczu ma wąż, który musi połączyć do otworu wlotowego, biegnie dalej i podaje prądownicę zmiennikowi. Kolejny musi przeskoczyć przez płotek, tak, aby go nie przewrócić - tłumaczył jeden z sędziów przebieg sztafety dla drużyn OSP w kategorii seniorów. Na torze sztafety zawodników czekał też bieg po równoważni, slalom między pachołkami, duży płot do pokonania, a na końcówce trasy wąż W-52, który należało połączyć z rozdzielaczem.

Ćwiczenia bojowe również wzbudzały sporo emocji, wymagały skupienia i precyzji. Za źle wykonane zadanie, niedopracowane w detalach, drużyna mogła zarobić punkty karne. Ochotnicy bardzo się starali, motopompy również.

- Tak naprawdę punktów karnych jest bardzo mało. Drużyny są dobrze przygotowane. Na razie mamy pojedyncze błędy - przy łączeniu linii ssawnej i jeden na rozdzielaczu - przyznał w połowie rywalizacji w ćwiczeniach bojowych główny sędzia - asp. sztab. Marek Maśliński z KP PSP w Gostyniu.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!