Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Radni dali pieniądze na zabytki

› Społeczeństwo ponad rok temu    28.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. portalu gostynska.pl

55 000 zł z gostyńskiego budżetu będzie przeznaczone na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich w obiektach sakralnych w Gostyniu i okolicy. Uchwały w tej sprawie podjęli gostyńscy radni na sesji rady miejskiej, 22 marca.

Czytaj o finansowych problemach z oświatą w gminie Gostyń 

O przyznanie dotacji do gminy Gostyń tak, jak we wcześniejszych latach, również w tym roku, zwróciła się parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Pozyskane środki mają być przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele farnym - chodzi konkretnie o odnowienie ambony barokowej, która znajduje się na wyposażeniu kościoła pw. św. Małgorzaty. Koszt całego zadania obliczono na ponad 95 000 zł. Gmina Gostyń zdecydowała się dofinansować prace i fara dostanie 25 000 zł, uchwałę poparli wszyscy radni.

Gostyńscy radni zdecydowali, że udzielą także pomocy finansowej gminie Piaski (30 000 zł) na wykonanie prac konserwatorskich przy barokowym zespole klasztornym na Świętej Górze. Na Głogówku w 2017 r. rozpoczęto realizację zadania, związanego z renowacją dawnego szpitala dla pielgrzymów. W tym roku zaplanowano II etap prac. Chodzi o założenie izolacji przeciwwilgociowej w budynku i wykonanie elewacji zewnętrznej. Cała inwestycja ma kosztować 700 000 zł, a gmina Piaski zwróciła się do gostyńskiego samorządu o wsparcie finansowe. Radni - podobnie jak w przypadku gostyńskiej fary - zgodzili się przyznać dotację ze środków budżetowych gminy Gostyń na 2018 r.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ZZZ
ponad rok temu ocena: 100%  2
Dlaczego gmina Gostyń ma dawać na Klasztor przecież Piaski bardzo chciały aby należał do nich więc niech teraz dają kasę. Ciekawe czy dołożyliby coś od siebie gdyby gmina Gostyń wystąpiła do radnych Piasków o jakiekolwiek pieniądze na pewno nie. Podnieśliby takie larum że hej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podatnik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Czy ta pt.Kościół nie jest zobowiązana na łożenie kasy na swój warsztat pracy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji