Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Wójt chce kandydować. Będzie miał rywala?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    13.03.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Tomasz Piecuch

Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski zapytany, czy będzie się ubiegał o obecnie zajmowany fotel w październikowych wyborach samorządowych, odpowiada jednożnacznie?

R E K L A M A

– Tak będę startował.

Nie chce jeszcze mówić przyszłej kampanii wyborczej, bo nie wypada i jest za wcześnie. Wspomina za to, o zbliżającej się już ku końcowi VII kadencji.

– Ze wszystkich zamierzeń, które planowałem zrobić i mówiłem o nich w kampanii wyborczej, większość udało się zrealizować. Udało się także przeprowadzić dużo takich spraw, o których w ogóle się w kampanii wyborczej nie mówiło, ani ja, ani kandydaci na radnych z mojego komitetu – dodaje Wiesław Glapka.

Nie uważa, żeby ostatnie cztery lata pracy obfitowały w wielkie sukcesy, gdyż "robi się to, co powinno się robić na tym stanowisku". Jego zdaniem trudno też mówić o porażkach, choć nie kryje niezadowolenia z przeciągania się rozpoczątej w 2016 budowy kanalizacji w Bodzewie. Jest ona hamulcem dla inwestycji w  Strzelcach Wielkich, które podobnie jak Bodzewo, wójt obiecał w swojej kampanii wyborczej skanalizować jeszcze w tej kadencji.   

– Rzeczywiście, tak chciałem zrobić (...). Inwestycja w Bodzewie miała się skończyć w październiku, a nie  z końcem maja. Natomiast kanalizację w Strzelcach zaczniemy, ale na pewno w tej kadencji nie skończymy – tłumaczy wójt Piasków.

Jeszcze jednemu przedsięwzięciu poświęca dużo czasu - powstaniu hali sportowo-środowiskowej w Szelejewie.

– Chwilami zastanawiam się, czy rzeczywiście była taka potrzeba, żeby budować ją w systemie pasywnym. (...) Jest to niewątpliwie bardzo trudna budowa, (...) ale na dziś jest kontynuowana, zgodnie z harmonogramem – informuje wójt.

W tym roku, „na ostatniej prostej” jest jeszcze wprowadzenie strefy płatnego parkowania w Piaskach.

W. Glapka tłumaczy, że nie będzie problemu z kandydatami z jego ugrupowania (SKW) do rady gminy, gdyż już teraz zgłaszają się chętni.

Z decyzją o kolejnej kadencji (byłaby to już ósma) waha się obecna przewodnicząca Rady Gminy Piaski.

–Wszyscy mnie nakłaniają, że mam jeszcze raz wystartować. Trochę mnie wiek ogranicza, ale prawdopodobnie wystartuję – stwierdza Irena Różalska.

A co ewentualnymi konkurentami dla Wiesława Glapki? Czy któryś z byłych kontrkandydatów podejmie "wyborczą rękawicę”? Robert Celka, obecnie sołtys Strzelec Wielkich, w wyborach w 2014 roku, startujący z ramienia KWW Nasz Cel, nie chce jeszcze zdradzać swoich zamiarów.

– Nie zamierzam wychodzić przed szereg, nie znając ewentualnych kontrkandydatów. W odpowiednim czasie, jak tylko się ujawnią, podejmę wyważoną decyzję. Na razie, jestem na etapie analizowania obietnic wyborczych i ich realizacji przez obecne władze gminy Piaski - mówi Robert Celka, który cztery lata temu wprowadził do rady gmiy trzech swoich radnych.

Natomiast Arkadiusz Maćkowiak (KWW Arkadiusz Maćkowiak), obecnie naczelnik Urzędy Skarbowego w Gostyniu stwierdza, że nie rezygnuje ze swoich samorządowych planów. Tylko nie chce ich wprowadzać w życie na obecnym etapie swojej kariery.

– W dalszym ciągu interesuje mnie praca na rzecz rozwoju samorządu. W tym roku nie, natomiast, co do przyszłości to jestem otwarty – mówi Arkadiusz Maćkowiak.

Czytaj także: o groźnym wypadku na terenie zakładu, gdzie poparzeni zostali dwaj pracownicy oraz na jaki szczytny cel możesz jutro oddać krew?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ hun
9 miesięcy temu 12
Nie zapominajcie, że Robert M. ze starostwa też musi się gdzieś ewakuować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z Piasków1
9 miesięcy temu ocena: 80%  11
oczywiście jak już ktoś wspomniał w Piaskach liczą się tylko (sama się o tym przekonałam) znajomości... To przykre, ale niestety prawdziwe. Panu G ja również podziękuję i niech ktoś tu wreszcie zrobi porządek bo robi się nudno... potrzebna jest fachowa ręka, mieszkancow nalezy trakotowac rowno a nie dzielic na tych biedniejszych i tych bogatszych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 83%  10
Dla byłego i obecnego wójta gminna się nie liczy. Liczą się Piaski, Szelejewo, może Lipie. Czas na zmianę. Wystarczy popatrzeć na Gostyń, jak było za Woźniakowskiego, a jak jest za Kulaka. Panu G. już dziękujemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z Piasków
9 miesięcy temu ocena: 91%  9
W gminie pracują rodzinka i układy, Obecny wójt nic nie wniósł nowego, dlatego, że to kopia Normana. Pan Glapka był jego prawą ręka, A tak naprawdę to jest w gminie bałagan, panie chodzą w godzinach pracy na zakupy, nie nie wiedzą jak czlowiek pójdzie po informacje, Piaski to jeszcze PRL, powinni to zmienić sami ludzie, nie głosując na obecną przestarzała władzę. Radni w gminie są myślami w komunie, a co kolwiek się powie na nich krytycznie, - prawdę, zaraz wiadomo kto to mówił i ukarany, a sami godza się na osobę publiczną, czyli na nie tylko pochwały, ale również krytyki.Czas na zmiany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 67%  8
Do Drzęczewiak - chyba tylko Grabonóg i Szelejewo bo napewno nie Bodzewo !!! Zapraszamy do Bodzewa to sie przekonasz jak my mamy wspaniale , pełno błota i rozkopana cała wioska. A i sala jak z PRL-u
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ ...
9 miesięcy temu ocena: 75%  7
Wieśniak co z tego ze jest młody? Ma ambicje i napewno "naprawiłby gmine Piaski" trzeba dać szanse innym a nie tylko starzy wyjadacze bez ambicji i pomysłów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nierób z Małych Strzelec
9 miesięcy temu 6
Jeśli wybór ma padać po to by dac komuś szanse to mozna wybrac BYLE KOGO. Ambicje owego sołtysa ograniczają sie do napełniania głównie wlasnej kieszeni podatkiem i innymi rzeczami. Prosze powiedzieć co zrobił dla swojej wsi jako sołtys? Gdyby nie inni ludzie -mieszkańcy wsi to nic by nie było-jak za Kononowicza;)
~ mieszkanka
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Pani Ireno ! wszyscy czyli kto? bo ja ,moja koleżanka i wiele innych osób napewno na panią nie zagłosują i zastanawiam się kto do tych wszystkich należy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bzyk
8 miesięcy temu 4
No właśnie. Ostatnio też tak niby było, a przeszła
~ Drzęczewiak
9 miesięcy temu ocena: 57%  3
Na pewno nie zagłosuje na pana Glapkę dla niego liczą się tylko Piaski Grabonóg, Bodzewo i Szelejewo, zapomniał już o pozostałych wsiach gminy, mam takie wrażenie, że chciałby nas zaorać i mieć problem z głowy. U nas na wsi nie mamy nic ani 1m chodnika droga się rozsypuje pobocza pozarywane a za świetlice chcą takie pieniądze, że lepiej iść się spodkać do knajpy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie
9 miesięcy temu ocena: 77%  2
Glapka to drugi Norman. Pora na zmiany.Potrzebny jest ktoś młody,energiczny, bez starych nawyków lekceważenia mieszkańców gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wieśniak
9 miesięcy temu ocena: 67%  1
Tylko nie obecny soltys Malych Strzelec bo z powyzszych cech to jest tylko mlody... i to juz nie za bardzo.
R E K L A M A
R E K L A M A