Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Radny prosił o defibrylatory. Gmina zakupiła urządzenia i je zamontowała

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    6.12.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bogdan Bujak, Gmina Krobia

Kilka tygodni temu krobski radny Mariusz Duda na sesji rady miejskiej złożył interpelację w temacie możliwości zakupu defibrylatorów, które mogłyby służyć ratowaniu życia w przypadku nagłych zdarzeń losowych.

R E K L A M A

– Statystyka, do której udało mi się dotrzeć mówi, że przez zatrzymanie akcji serca obecnie umiera najwięcej ludzi na świecie. Dlatego myślę, że jest to ważny problem. Jest to urządzenie, które montuje się w miejscach użyteczności publicznej. Myślę tutaj o naszej gminie w kontekście szkół, przedszkoli, ewentualnie budynków urzędu, ośrodka pomocy społecznej czy ośrodka kultury. To są miejsca, w których przebywa duża liczba osób – argumentował zasadność nabycia urządzeń rajca.

Po dłuższej dyskusji burmistrz Sebastian Czwojda, do którego kierowana była interpelacja podał, że zakup defibrylatorów był już wcześniej brany pod uwagę, ale gmina jeszcze raz rozważy ten temat. Teraz kwestia zgłoszona przez radnego doczekała się realizacji.

Od 5 grudnia z dwóch automatycznych defibrylatorów (AED) zakupionych przez samorząd, w razie konieczności będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy Krobia lub osoby przebywające na jej terenie. Urządzenia zostały zamontowane w Urzędzie Miejskim w Krobi (w budynku ratusza) oraz w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji.

Defibrylatory umieszczono w specjalnie oznakowanych szafkach, po otwarciu których rozlega się alarm dźwiękowy. Sprzęt jest bardzo intuicyjny w obsłudze, przez co użytkownik będzie w stanie z łatwością się nim posłużyć na każdym etapie - od naklejenia elektrod na ciało, aż do ewentualnej defibrylacji.

– Miejmy nadzieję, że zakupiony przez gminę Krobia sprzęt nigdy nie będzie musiał zostać użyty. Gdyby jednak taka konieczność zaszła, zachęcamy państwa do skorzystania z niego i podjęcia próby uratowania ludzkiego życia – oznajmia Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Dowiedz się również: jak wyglądało "otwarcie" nowej galerii w Gostyniu oraz 

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ wyborca
  10 miesięcy temu 2
  Daj spokój człowiekowi.........może to że złożył taki wniosek uratuje ci kiedyś życie........dość hejtu w internecie
  ~ sini
  10 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Zapytał o defibrylatory, których zakup był wcześniej planowany...zbieg okoliczności? nie sądzę. Budowanie skuteczności iście jak w policyjnym podręczniku ;) Zbliża się jesień wyborcza!
  R E K L A M A