Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Raj dla miłośników "planszówek", komiksów i kloców lego

› Kultura i Rozrywka 8 miesięcy temu    12.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
Pierwszy dzień GOSTKONU - główna sala gier oblężonaPierwszy dzień GOSTKONU - główna sala gier oblężona fot. A. Fajczyk

Oblężona sala widowiskowa w gostyńskim ośrodku kultury Hutnik. Dziś pierwszy dzień Festiwalu Fantastyki „Gostkon” - prawdziwa uczta dla miłośników gier i komiksów.

Ci, którzy uwielbiają „planszówki” skorzystali z okazji i zasiedli do stolików w obszernym Games Room’ie. Zasób gier był duży, każdy znalazł tam coś dla siebie. Organizatorzy i osoby, które miały okazję zaznajomić się z pozycjami, pomagali w poznawaniu zasad, służąc fachową radą. - Lubimy gry planszowe, karciane. Często u mnie w domu robimy tzw. „Dni gry”, zapraszamy znajomych i się bawimy. W planszowych lubimy rywalizację, możliwość dogadywania się. W grach komputerowych tego nie ma - mówił 13-letni Rafał, który w Gostkonie bierze udział pierwszy raz. przyprowadził dziś do Hutnika również kolegę - Piotra.

R E K L A M A

O nowym parkingu w Gostyniu - TUTAJ

Na piętrze „Hutnika” znajduje się sala komiksów. Ta również cieszyła się powodzeniem. - Przychodzi sporo osób. Niektórzy tylko zaglądają, ale inni siadają na leżakach i czytają - rodzinnie lub indywidualnie. Tata z synem przebrani za Supermena koniecznie chcieli przeczytać komiks o przygodach tego bohatera - opowiadała Magda Kubiak z gostyńskiej biblioteki. Jest też „legolandia” - pokój z ogromną ilością klocków lego - tam dzieci czują się, jak w raju.

Panel lemologiczny poświęcony twórczości Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy zorganizowano o godz. 18.00 w kinie „Pod Kopułą”. Tam pokazano film pt. „Test pilota Pirxa”, a później uczestnicy - w rotundzie na piętrze kina będą debatować o geniuszu Lema. Późnym wieczorem GOK Hutnik zamieni się w statek kosmiczny, do którego będa mogli wejść tylko nieliczni.

Jutro ciąg dalszy zabawy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A