Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Rozbudowa trwa. Zorganizowano wyjątkowe wyjście ewakuacyjne

› Aktualności 10 miesięcy temu    13.11.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Tymczasowe wyjście ewakuacyjne, przygotowane na czas rozbudowy szkołyTymczasowe wyjście ewakuacyjne, przygotowane na czas rozbudowy szkoły fot. A. Fajczyk

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu od dwóch miesięcy trwają prace, związane z rozbudową obiektu. Konieczna była likwidacja murowanej altany, która przed rozpoczęciem zadania stanowiła główne wejście do oświatowej placówki. Uczniowie i pracownicy szkoły wchodzą do budynku drzwiami, które wcześniej stanowiły wyjście ewakuacyjne. Gdzie zatem zorganizowano kolejne wyjście ewakuacyjne, obowiązkowe w tego typu budowlach? Takowe znajduje się na najniższej kondygnacji budynku.

R E K L A M A

Dyrektor szkoły Adam Jankowski zapewnia, że jest ono całkowicie bezpieczne i w razie potrzeby funkcjonalne. – Mamy wyjście ewakuacyjne przygotowane z korytarza – zostały tam ustawione rozsuwane schody – informuje dyrektor Jankowski.

Prowizoryczne schody składają się z dwóch elementów, które przypominają do złudzenia ławki, wsunięte jedna pod drugą. – Te elementy stoją tak, aby zbyt dużo miejsca w korytarzu nie zajmowały - niższy stopień wchodzi pod większy. One się rozsuwają. W razie potrzeby szybko można wziąć niższą część spod ławki i rozsunąć. Jest bezpieczne, próbę już robiliśmy. Nawet dorośli próbowali wychodzić. Jest stabilne – zapewnia Adam Jankowski.
Elementy, ułatwiające wyjście z budynku, w razie koniecznej ewakuacji ustawiono przy... zakratowanym oknie. Dyrekcja szkoły również w tym nie widzi problemu. - Mamy okienko całkowicie otwierane, od razu wraz z kratą. Kluczyk jest od środka i kiedy uchyla się okno, jednocześnie otwiera się kratę – wyjaśnia dyrektor gostyńskiej „jedynki”.

ZOBACZ, jak świętowano 15-lecie teatralnej grupy "Na Fali" w Krobi

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ były uczeń, teraz rodzic
10 miesięcy temu ocena: 67%  1
Panie Jankowski proszę na emeryturę juz. Zajmujesz pan etat mlodym. Nikt panu tego nie powiedział? Czas na odpoczynek. Myslenie juz nie to. Trzech zastępców pan potrzebuje żeby kierować ta szkołą. Wstyd!!! W domu pan jest teraz potrzebny. Wie pan dlaczego. Prawda? A ten pomysl to pewnie pani beatka podsunela co? To wyjście w razie jakiegoś zagrożenia nie spełni żadnych wymogów. Teraz pierdologia o bezpieczeństwie. W razie pożaru, zadymienia w tym miejscu zginęłoby wiele dzieci. Wąskie gardło. Spytaliście strażaków? Nie wierze że się pod tym podpisali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A