Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rozkojarzeni kierowcy. Pięć kolizji w mieście

› Z policji 5 miesięcy temu    26.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Policjanci byli dziś po południu wzywani do pięciu kolizji w mieścieGostyń. Policjanci byli dziś po południu wzywani do pięciu kolizji w mieście fot. A. Fajczyk

Upał? Zmęczenie po pracy? Co takiego spowodowało, że kierowcy byli dziś bardzo rozkojarzeni? Zwrócili na to uwagę gostyńscy policjanci, którzy byli wzywani do pięciu kolizji w mieście w ciągu kilku godzin.


Do jednej z nich doszło około godz. 17.20 na prostym odcinku ul. Powstańców Wlkp., biegnącej wzdłuż krajowej „dwunastki”. Uczestniczyły w niej 3 auta, a sprawcą drogowego zamieszania był kierowca volkswagena passata.

Rozsądna akcja pracowników sklepu i kierowcy zapobiegła spaleniu się samochodu - KLIK

Mężczyzna, jadąc jednokierunkową ul. Powstańców Wlkp. od strony ronda Czarnego Legionu na wprost, chciał zmienić pas ruchu z lewego na prawy przed skrzyżowaniem z ul. Folwarczną. Nie zauważył jednak, że prawą stroną drogi porusza się inny samochód - również passat. Doszło w tym momencie do zderzenia pojazdów.

Następnie kierujący volkswagenem, który pierwotnie chciał zmienić pas ruchu, wrócił na lewą stronę jezdni i najechał na tył samochodu skoda octavia.

Z kolei passat, który jechał po zderzeniu prawym pasem drogi, z uwagi na to, że miał uszkodzone koło, zaczął zjeżdżać, na lewy pas. Kobieta, kierująca skodą przyhamowała i w tym momencie uderzył w nią volkswagen, którego kierowca rozpoczął cały ten misz-masz na drodze, w centrum miasta.
 

- Policja ustaliła, że kierowcy byli trzeźwi. Żaden uczestnik zdarzenia nie ucierpiał. Sprawca otrzymał mandat wysokości 450 zł za nieprawidłową zmianę pasa ruchu i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 6 punktów karnych - poinformował mł. asp. Marcin Niezgódka.
 

Poza tym auta zderzyły się na ul. Bojanowskiego, na skrzyżowaniu ulic Powstańców Wlkp. i Sądowej oraz na ul. Poznańskiej i Starogostyńskiej (2 razy). Zdarzenia drogowe spowodowane były między innymi nieostrożnością kierowców przy zmianie pasa ruchu, a także wymuszeniem pierwszeństwa przy wyjeżdżaniu z drogi podporządkowanej.

Szczegóły TUTAJ

Ul. Powstanców Wlkp. i Sądowa przygtowywane są do remontu na zlecenie GDDKiA - KLIK
 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ he
  5 miesięcy temu ocena: 0%  2
  i znowu BMW
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ omg
  5 miesięcy temu 1
  A gdzie Ty tu człowieku BMW widzisz ? :D