Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Rozłam w radzie nadzorczej?

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    5.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Andrzej Kubiak wciąż pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Podobno w tajnym głosowaniu przeciwko votum nieufności było 10 członków rady, za odwołaniem obstawało 8. Gostyń. Andrzej Kubiak wciąż pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Podobno w tajnym głosowaniu przeciwko votum nieufności było 10 członków rady, za odwołaniem obstawało 8.  fot. A. Fajczyk

Kilka osób - członków rady nadzorczej gostyńskiej „mleczarni” - jest niezadowolonych z postępowania przewodniczącego Andrzeja Kubiaka. Na ostatnim posiedzeniu mieli oni przedstawić wobec niego votum nieufności. Podobno duże oburzenie wśród niektórych członków rady wywołały słowa prezesa Grzegorza Grzeszkowiaka, który w dyskusji miał stwierdzić „albo Kubiak zostanie tutaj i będzie kierował mleczarnią, albo ja”.

Rzekomo byli tacy rolnicy, którzy odebrali to jako szantaż. Ustaliliśmy nieoficjalnie, że punkt, związany z wnioskiem o odwołanie Andrzeja Kubiaka z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej nie był zaplanowany w programie obrad, został wprowadzony już w czasie posiedzenia (18.11).

Najprawdopodobniej pod votum nieufności podpisała się grupa 5 członków rady. Mieli je uzasadniać tym, że Andrzej Kubiak niepotrzebnie uczestniczył w pikiecie kierowców i innych osób zamieszanych w fałszowanie mleka, narażając spółdzielnię mleczarską na straty - głównie wizerunkowe.

Podobno zarzucali A. Kubiakowi pokazywanie na zewnątrz, że staje w obronie grupy oszukujących kierowców. Poza tym rzekomo złamał przepisy statutu zakładu spółdzielni mleczarskiej. Jako dowód podpisani pod wnioskiem o odwołanie mieli przypomnieć, że zgodnie ze statutem, członkowie mają obowiązek troszczyć się o dobro i rozwój firmy, dbać o poszanowanie jej majątku, a przede wszystkim walczyć z przejawami niegospodarności i czuwać, aby wykonywała swe zadania zgodnie z postanowieniami statutu.

Pięcioosobowa grupa członków rady podobno jest niezadowolona z postawy, którą przyjął przewodniczący rady na spotkaniach z rolnikami. Podpisani pod votum nieufności rzekomo dawali do zrozumienia, że nie wyrażali zgody na udział przewodniczącemu w pikietach i obstawanie przy zachowaniu transportu w spółdzielni. Mieli zarzucać A. Kubiakowi pokazywanie na zewnątrz, że staje w obronie grupy kierowców oszukujących przy rozrzedzaniu mleka. A on powinien konsekwentnymi działaniami doprowadzić do przerwania złej atmosfery wokół spółdzielni w Gostyniu.

Andrzej Kubiak był zaskoczony postępowaniem kolegów. Rzekomo mówił, że nie rozumie powodów przedstawienia votum nieufności. Przyznał, że uczestniczył w październikowym spotkaniu, ale nie występował w obronie kierowców zamieszanych w oszustwo.

Wyraził tylko swoje zdanie co do transportu w gostyńskiej spółdzielni, który jest dobrze zorganizowany, dobrze prowadzony i dlatego powinien pozostać w rękach zakładu. Andrzej Kubiak miał powiedzieć, że swoją rolę przewodniczącego wypełniał na tyle dobrze, na ile umiał. Z kolei prezes Grzegorz Grzeszkowiak w dyskusji miał zarzucać przewodniczącemu, że na spotkaniu zaatakował go jako prezesa, i zarząd, zarzucał, że nic nie zrobił w sprawie anonimowych doniesień o zakładzie. Prezes zarządu spółdzielni podobno stwierdził, że dla nich dwóch w zakładzie miejsca nie ma. Miał postawić sprawę w ten sposób, że „albo pan Kubiak zostanie i będzie kierował mleczarnią, albo on”. Padły podobno słowa, że G. Grzeszkowiak nie wyobraża sobie współpracy z A. Kubiakiem na takich stanowiskach, jak dotychczas. Któryś z rolników miał te słowa odebrać jak szantaż.

 

Czystki w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu - KLIK

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że podczas dyskusji nad wnioskiem o odwołanie przewodniczącego niektórzy członkowie rady zastanawiali się, czy w napiętej sytuacji w zakładzie, przy złej sławie, jaką uzyskał w związku z „mleczną aferą”, jest to dobry moment na odwołanie przewodniczącego A. Kubiaka. To może pokazać tylko, że jest rozłam w radzie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że byli rolnicy, którzy tuż przed głosowaniem odwoływali się do sumienia członków i apelowali, aby głosowali „zgodnie ze swoim sercem czy Kubiak zostaje, czy odchodzi”.

- „Niech sobie każdy zda sprawę w jakim środowisku żyje, jak będzie odbierany przez kolegów i znajomych”. Tak powiedziałem. Może to miało wpływ na wynik - przyznał jeden z członków rady.

Andrzej Kubiak wciąż pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Podobno w tajnym głosowaniu przeciwko votum nieufności było 10 członków rady, za odwołaniem obstawało 8. Prezes zarządu spółdzielni nie dotrzymał słów „albo on albo ja”. Nie podał się do dymisji.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olek
4 miesiące temu ocena: 0%  7
Prezes kieruje dobrze firmą przez wiele lat. Uratował ją przed prywatyzacją wielokrotnie. Pamiętam podchody nawet z Niemiec. A Pan Kubiak - zawsze niepewny, zawsze trzy różne zdania dla różnych słuchaczy, Stara się mówić każdemu to, co niby chce usłyszeć. Ale to ma krótkie nogi i w efekcie trzeba mieć jeszcze po prostu swoje zdanie, a z tym ma chyba problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
4 miesiące temu ocena: 100%  6
prezes nie dotrzymał słowa , ale żart i co w tym dziwnego przecież z kopalni złota ciężko odejść,ale nie martw się prezes nawet nawet bieda musi pofolgować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gdzie
4 miesiące temu ocena: 88%  5
Jak można bronić bandę złodziei chyba że brało się w tym udział
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
4 miesiące temu 4
Tak jak mowisz a jak zaczely sie zwolnienia dyscyplinarne to szybko sie zalatwia wypowiedzenie z pracy zeby nie mial wpisane zwolnienie dyscyplinarne bo by byl problem z praca
~ Sasiad
4 miesiące temu ocena: 90%  3
Do dymisji sie podaj Kubial
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sasiad
4 miesiące temu ocena: 89%  2
Zwalic Kubiaka z funkcji .....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec wsi
4 miesiące temu ocena: 86%  1
Odgrzewanie kotleta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji