Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Są widowiskowe i niebezpieczne. Miały się nie odbyć

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    13.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Konne zmagania w RokosowieKonne zmagania w Rokosowie fot. A. Fajczyk

Ta impreza w ogóle miała się nie odbyć. Park w Rokosowie, w którym w czerwcu od lat słychać było tętent koni, w tym roku na powitanie lata miał być pusty. Kiedy dowiedzieli się o tym koniarze, lokalni bryczkarze i fanatycy zawodów w powożeniu, zwarli szyki i imprezę zorganizowali. Skromniejszą niż zwykle, ale zawsze coś...

R E K L A M A

            W tym roku plenerowe zawody „Konie i Powozy w Rokosowie” trwały jeden dzień. Niektórzy uczestnicy byli zaskoczeni: zawsze konie rządziły w parku przez cały weekend. W sumie do Rokosowa przyjechało 56 zawodników - organizatorzy mówili, że to sporo. - Na ogólnopolskich zawodach jest 15 zawodników, u nas amatorów jest bardzo wielu. Kiedy przyjmujemy zgłoszenia, musimy wprowadzać ograniczenia - stwierdził wpółorganizator Sebastian Cichocki.

O rekordowej ofensywie rowerowej - czytaj TUTAJ

            Amatorskie Zawody w Powożeniu, które rozpoczęły się już przed południem składały się z dwóch konkurencji. Wykorzystano do tego teren po fosie przy zamku, gdzie na parkurze ustawiono 13 przeszkód. Ważny był czas i dokładne pokonanie trasy. Po południu odbył się maraton z przeszkodami, umieszczonymi pomiędzy drzewami. Najbardziej efektowną przeszkodą była ta, umieszczona w wodzie. Okazała się też bardzo niebezpieczna - bryczka jedna z załóg, która bardzo dokładnie starała się pokonać przeszkodę, przewróciła się. Powóz przygniótł konie. Na pomoc ruszyli ratownicy medyczni oraz właściciele koni.

Jak pięknie wygląda kobieta na koniu? W słońcu, na tle zamku i zielonych trawników,  na koniach bardzo efektownie prezentowały się amazonki. Pokaz ten wzbudził największe zainteresowanie podczas popołudniowej części imprezy.

            W parku czynne były także stoiska gastronomiczne, ale stali bywalcy konnego pikniku zauważyli, że miały mniej do zaoferowania niż zazwyczaj. Narzekali też, że konny festyn był słabo rozreklamowany. - Dotychczas, przez wiele lat głównym organizatorem było Centrum Integracji Europejskiej w Rokosowie, ale wycofało się z dofinansowania. W tym roku w ogóle miało nie być zawodów. Ale koniarze i fanatycy tego rodzaju rozrywki czy sportu, zorganizowali się, poszukali sponsorów i złożyli się. Centrum integracji  udostępniło i przygotowało teren. Dlatego impreza trwała tylko jeden dzień. Nie było też środków i czasu na reklamę - wyjaśnił Sebastian Cichocki.   

Czy w przyszłym roku zawody się odbędą? Koniarze i bryczkarze liczą na to, że centrum integracji w Rokosowie przekona się, że frekwencja za każdym razem jest duża, a mieszkańcy i zainteresowani z całej Polski zawody traktują, jak tradycję. Nic dziwnego, że pod koniec wiosny czekają na konie.

WYNIKI KOŃCOWE

Zawody w powożeniu 

Klasa P-1 Kuce
I miejsce - Jagoda Karpińska (luzak Dawid Sojka) SLKS Książ
II miejsce - Aleksander Wajs (luzak Tomasz Wajs) Krobia

Klasa P-2 Kuce 
I miejsce - Sebastian Cichocki (luzak: Dawid Gawroński) - Boruja Kościelna
II miejsce - Łukasz Strzelczyk (luzak Łukasz Hałupka) - Grotniki
III miejsce - Bartosz Kuhn (luzak Krystian Werno) Stajnia Sowy 


Klasa D-1 Konie
I miejsce - Szymon Pocztowy (luzak: Dawid Gawroński) - Stajnia Wioska
II miejsce - Emil Frankowski (luzak: Łukasz Hałupka) - Stajnia Wyszakowice
III miejsce - Małgorzata Jakubiak (luzak: Filip Nowacki) - Szymanowo

Klasa D-2 Konie
I miejsce - Dawid Gawroński (luzak: Cichocki Sebastian) - Stajnia Boruja Kościelna 
II miejsce - Łukasz Hałupka (luzak: Emil Frankowski) - Stajnia Grotniki 
III miejsce - Jakub Szczepaniak (luzak: Krzysztof Szczepaniak) - KJ Merkury Daleszyn 
 

Przeszkody
Kegle dzieci

I miejsce - Amelia Jęśkowiak 
II miejsce - Dominika Kasperkowiak 
III miejsce - Zofia Michalska
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A