Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sąd nie zmienił kwalifikacji czynu

› Aktualności ponad rok temu    5.03.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Kolejna rozprawaGostyń. Kolejna rozprawa fot. I.Skorzybót

Sąd Rejonowy w Gostyniu oddalił wniosek ojca zmarłego Adama W.

Chodziło o zmianę kwalifikacji prawnej czynu postawionego oskarżonemu z nieumyślnego spowodowania śmierci na zabójstwo w zamiarze ewentualnym lub zabójstwo pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami w zamiarze ewentualnym.

W konsekwencji sprawa dotycząca zdarzenia sprzed ponad dwóch lat, kiedy podczas bójki zginął 21-letni mieszkaniec Gostynia, nadal toczyła będzie się w Gostyniu, a nie, jak chciał ojciec nieżyjącego, przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Ponadto sąd zauważył, że wnioski dowodowe, ciągle składane przez ojca Adama W. oskarżyciela posiłkowego, zmierzają do przedłużenia procesu. 

Przypomnijmy, do tragedii doszło 31 sierpnia 2015 roku w Gostyniu przy ulicy Towarowej. Dwóch braci spotkało grupę młodych ludzi. Doszło do szarpaniny. Młodszy z braci, 21-letni Adam W. wdał się w bójkę z 31-letnim mieszkańcem Gostynia Jarosławem S. Zakończyło się tragicznie. Adam W. zmarł, a Jarosław S. usłyszał zarzuty.

Kolejna już rozprawa odbyła się 28 lutego. Prokuratura i obrońca oskarżonego również uznali wniosek ojca zmarłego za niezasadny. 

Sąd postanowił nie uwzględnić wniosku pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego. - Sąd ma niewdzięczną rolę, bo nie może na tym etapie sprawy się oświadczać, co do tego, czy w ogóle uznaje oskarżonego w jakimkolwiek stopniu winnym, bo obowiązuje domniemanie niewinności i na tym etapie sąd uznaje oskarżonego za całkowicie niewinnego - mówił sędzia Marcin Nowak.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kaniewski
ponad rok temu 1
W tym wypadku można się spierać o właściwą kwalifikację czynu ale skoro sąd przyjął taką, to należy się z tym pogodzić bo mieści się ona w kanonach i orzecznictwie. Znacznie gorzej jeżeli sąd z oczywistego molestowania robi tylko naruszenie nietykalności http://www.funkcjonariusze.pl/... wtedy aż prosi się o dyscyplinarkę zważywszy że oskarżonym jest ... sędzia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji