Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Sąd przyznał im rację. Pięć milionów złotych dla gminy!

› Gospodarka› Samorząd ponad rok temu    8.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 7 ocen 3 / 100%
A A A
Pępowo. 5 października - to był obfitujący w emocje dzień Pępowo. 5 października - to był obfitujący w emocje dzień  fot. A. Twardowska/fotomontaż

- Otwierajcie szampana! - zarządził wójt Stanisław Krysicki tuż po zakończeniu uroczystej sesji Rady Gminy Pępowo. Po emocjonalnym i oficjalnym pożegnaniu się ze stanowiskiem (czytaj TUTAJ), otrzymał ważny telefon od wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego.

 

Ten poinformował, że gmina otrzymała pięć milionów złotych na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Pępowie.

Gmina Pępowo złożyła wniosek do WRPO (Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego) o dofinansowanie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni pod koniec 2017 roku. Kilka miesięcy później okazało się, że zabrakło im zaledwie trzech punktów, aby otrzymać środki. Po złożonej skardze, sąd jednoznacznie przyznał im rację wskazując, że postępowanie zostało przeprowadzone z naruszeniem przepisów prawa. Ostateczne rozstrzygnięcie okazało się pomyślne dla gminy. 

Wójt poinformował o tej decyzji „na gorąco” po zakończonej sesji w piątek, 5 października.

- Dzwonił marszałek, że gmina dostała te pięć baniek. Ludzie, to jest pięć milionów złotych! To są naprawdę wielkie pieniądze jak na gminę i to jest mój największy sukces na zakończenie – stwierdził wójt Krysicki. 

Więcej w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Chcą odnowić wiatrak, a teren zamienić w stanicę.
 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ abc
ponad rok temu ocena: 100%  7
I kto mi powie, że to nie jest najlepszy włodarz Pępowa? Brawo Panie wójcie :) senator pewnie puścił by tą sprawę, albo w ogóle by nie starał się o pieniądze..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podziałowiec.
ponad rok temu ocena: 100%  6
Brawo Stanisław. Wielka sprawa na zakończenie rządów w Pępowie. To się nazywa mieć twardy charakter i walczyć do końca. Przejdziesz do historii tej Gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haha
ponad rok temu ocena: 100%  5
mniejsza z tym kto to przyznał - ważne że jest kasa i będzie wielka modernizacja oczyszczalni ścieków w Pępowie!!! Łącznie z modernizacją Stacji uzdatniania wody w Krzyżankach oraz budową zbiorników w Pępowie - jest to mega inwestycja związana z wodociągami w gminie Pępowo. Nie wspominając o zmodernizowanej już w 2016 roku stacji w Siedlcu! Brawo wójt! Brawo Zarząd MZWiK w Strzelcach Wielkich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Admi
ponad rok temu ocena: 92%  4
PO+PSL to niesłusznie odjęli 3 punkty a senator z PO nic nie zrobił ,pewnie to jego robota była,ale wygrana w sadzie tymi układami dała szansę i się opłacało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaczka sraczka
ponad rok temu ocena: 100%  3
Stachu pozycz banke
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spis
ponad rok temu ocena: 83%  2
a nie sąd??? Bo mnie się zdaje że sąd przyznał pieniądze a Zarząd Województwa PO i PSL odjęli niesłusznie 3 pkt...skoro sąd tak uznał:) No chyba że czegoś nie rozumiem :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosss
ponad rok temu ocena: 17%  1
Pieniądze przyznał Zarząd województwa czyli Platforma obywatelska +PSL
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji