Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Skończyła się laba, czas wracać do zajęć

› Społeczeństwo› Dla seniorów ponad rok temu    4.10.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Założenia tegorocznego roku akademickiego przestawiła Domicela Skrzypalik, prezes miejscowego UTWKrobia. Założenia tegorocznego roku akademickiego przestawiła Domicela Skrzypalik, prezes miejscowego UTW fot. Bogdan Bujak

Kilkuset seniorów działających w Uniwersytetach Trzeciego Wieku: w Krobi, Gostyniu i Pępowie z początkiem października rozpoczęło kolejny rok akademicki.

– Zakończyliśmy ferie i pełni sił, wigoru i zapału do zdobywania wiedzy wracamy do zajęć. Aby poprzez naszą aktywność i zaangażowanie zmieniać w społeczeństwie często negatywne stereotypy dotyczące wiedzy, miejsca i ról społecznych ludzi starszych – mówiła podczas V Powiatowej Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 Domicela Skrzypalik, prezes UTW w Krobi, które w tym roku było gospodarzem uroczystości.

Seniorzy nie zapomnieli uczcić setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na ich zaproszenie w kinie „Szarotka” w Krobi, gdzie odbywała się inauguracja swój wykład w tym temacie wygłosiła doktor habilitowana Małgorzata Myśliwiec, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.

Natomiast ze specjalnym koncertem pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia” wystąpiło Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” w Krobi, wspólnie ze znacznie młodszą Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrą Dętą.

Potem wszyscy uczestnicy zebrali się na biesiadzie w kinowym holu.

Zuchwała kradzież w biały dzień na starszej kobiecie

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!