Sokół miał szansę ograć lidera. Szczęście Piasta

Sokół miał szansę ograć lidera. Szczęście Piasta  - Zdjęcie główne

O dużym szczęściu może mówić Piast Poniec. W sobotę drużyna Andrzeja Loksia straciła punkty w derbach z Sokołem Chwałkowo, ale pozostała na pierwszym miejscu, bo swój mecz przegrał Grom Wolsztyn.

Sokół Chwałkowo zremisował w liderem piątej grupy klasy okręgowej 1 : 1. Wynik derbów ustalony został w pierwszej połowie spotkania. W 13. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale samobójczym zawodnika Piasta. W 41. minucie do remisu doprowadził Marcin Dawidziak. Po meczu rozczarowania nie krył trener gospodarzy. – Mogliśmy wygrać to spotkanie, jednak mamy od kilku spotkań słabą skuteczność, a to znacząco wpływa na nasze wyniki. Chłopakom ambicji i woli walki w tym meczu nie można odmówić, bo chcieli bardzo pokonać lidera. Nie udało się. Pozostaje niedosyt – skomentował Sławomir Gintowt. Mimo straty punktów w Chwałkowie liderem pozostał Piast Poniec. – Każdy chce urwać punkty liderowi i piłkarze Sokoła też to chcieli dzisiaj zrobić. Pozostaliśmy liderem, jednak mnie martwi styl naszej gry. Musimy popracować nad defensywą. Gospodarze doszli dzisiaj do kilku sytuacji, ale na szczęście dla nas ich nie wykorzystali. Nie szło nam od początku spotkania. Zabrakło u nas zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie – powiedział po meczu Andrzej Lokś.
Dobrą passę kontynuują Zjednoczeni Pudliszki. Zespół Dariusza Olejniczaka w czwartym kolejnym spotkaniu zdobył punkty. W sobotę zespół z Pudliszek pokonał na własnym boisku Heliosa Czempiń 3 : 2. W 21. minucie goście objęli prowadzenie, ale kolejne dwa gole zdobył Remigiusz Jerszyński. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Helios doprowadził do remisu, ale kilka minut później trzy punkty gospodarzom zapewnił Filip Bzdęga, który wykorzystał rzut karny.
Coraz lepiej w grupie pierwszej klasy okręgowej radzi sobie Wisła Borek Wielkopolski. W niedzielę drużyna Tomasza Gawrońskiego zainkasowała trzy punkty na własnym boisku. Wygrana z LZS Cielcza nie przyszła łatwo. Goście po 14. minutach prowadzili 2 : 0. Wiślacy jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a w 70. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Kasprzak.