Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Spłonęło kilkaset kostek słomy

› Aktualności 6 miesięcy temu    24.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Niepart. Strażacy do rana pilnowali, aby słoma bezpiecznie się wypaliłaNiepart. Strażacy do rana pilnowali, aby słoma bezpiecznie się wypaliła fot. Bogdan Bujak

Wstępnie na kilkanaście tysięcy złotych wyceniono straty po nocnym pożarze stogu słomy w Nieparcie. Kilka minut przed północą w piątek, 23 sierpnia na terenie gminy Krobia zawyły syreny. Okazało się, że na jednym z pól przylegającym do drogi wojewódzkiej numer 434 w okolicy Niepartu zapaliło się kilkaset kostek słomy.

Na miejsce działania wysłano zastępy z JRG Gostyń i OSP Krobia. Wsparcia udzieliły także jednostki PSP i OSP ze znajdującego się "za miedzą" powiatu rawickiego. Pożar był jednak już na tyle rozwinięty, że strażakom nie pozostało nic innego, jak tylko kontrolować samoczynne wypalanie się stogu oraz pilnować, aby ogień nie przeniósł się na stertę słomy zlokalizowaną w pobliżu. Akcja trwała do rana.

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana.

Czytaj również: o tragicznej śmierci starszego mężczyzny, którego staranował byk

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kostek
  6 miesięcy temu 2
  Tania ta słoma, chyba sobie kupię
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Policja niech kontroluje przepisy p-poż.odnośnie odległości stogów od dróg, lini wys.napięcia,budynków,granic działek itp i stosuje wysokie mandaty,a pożarów będzie mniej.Dużo rolników przepisy p-poż ma w d.......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji