Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Sprawdzają ogrodzenia. Śmierć chłopca na płocie spowodowała wszczęcie akcji

› Aktualności 3 miesiące temu    22.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. portal Kościan na Sygnale

Straż Miejska w Gostyniu sprawdza ogrodzenia posesji, płoty przed domami, szczególnie te, stojące blisko chodników. Kontrola pod względem zabezpieczeń, odpowiednich zakończeń płotów, sprawdzanie niedokończonych ogrodzeń, przebiega nie tylko w mieście, ale w całej gminie. - To jest raczej rozpoznanie, niż kontrola - mówi Andrzej Maćkowiak, komendant Straży Miejskiej w Gostyniu. - Od kontroli jest nadzór budowlany - dodaje.

Po dwóch dniach czynności, na podstawie tego, co patrole były w stanie sprawdzić, komendant twierdzi, że w mieście nie ma płotów, które mogłyby być szczególnie niebezpieczne. - Nie było żadnych niespodzianek typu wystających prętów czy drutów - mówi komendant Maćkowiak. Zapowiada, że rozpoznanie, sprawdzanie ogrodzeń będzie trwało w przyszłym tygodniu, szczególnie w wioskach. Funkcjonariusze straży miejskiej nie „wlepiają” mandatów, nie są upoważnieni. Sprawdzają tylko, czy ogrodzenia przy posesjach są bezpieczne.

Dlaczego w wiosce potrzebne jest gruzowisko?

Powodem do wszczęcia interwencji był tragiczny wypadek, jaki wydarzył się w sobotę, 16 marca w gminie Krzywiń. W  niedaleko położonych Mościszkach zginął piętnastolatek, który przewrócił się podczas jazdy rowerem i upadł na niski płot, zakończony ostrymi elementami. Jak podaje portal Kościan na Sygnale.pl., wstępnie policja ustaliła, że 15-latek podczas jazdy rowerem, stracił panowanie nad jednośladem,a kiedy upadł na ogrodzenie posesji, doznał poważnych obrażeń szyi.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych. Zgodnie z informacjami portalu, pierwsi z pomocą przybyli świadkowie. Kiedy dojechali ratownicy medyczni, wsparli udzielanie pierwszej pomocy. Podjęto próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale niestety zakończyła się ona niepowodzeniem, a lekarz stwierdził zgon chłopca. Obecnie sprawą zajmują się kościańscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Jak brutalnie potraktowano psa w gminie Borek? - KLIK

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pulsar1111
3 miesiące temu ocena: 60%  13
Bywało, że drzewa przy drodze "zabijały" kierowców. Teraz płoty przy chodnikach niosą śmierć dla rowerzystów. Gdy nie ma ścieżki rowerowej (a właściwie pieszo rowerowej) jedziemy po ulicy! Mam świadomość, że dla rodziny chłopca to olbrzymia tragedia, ale drzewa nie zabijają kierowców a płoty nie odbierają życia rowerzystom. Trochę więcej wyobraźni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
3 miesiące temu ocena: 70%  12
Płoty z ostrymi zakończeniami były od zawsze. Ten płot na zdjęciu też ma z kilkadziesiąt lat i było dobrze i nikomu nie przeszkadzał. Jakiś dzieciak wariował na rowerze i teraz się okazuje, że to wina płotu a nie braku rozsądku i braku wyobraźni. Współczuję rodzinie chłopaka i jemu samemu, ale serdecznie mi też żal właściciela płotu, który pewnie postawili jeszcze jego dziadkowie, a jego teraz będą ciągać po sądach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
3 miesiące temu ocena: 80%  11
Bo teraz takie głupie czasy. Zabija broń a nie ludzie, większość musi dostosowywać się pod mniejszość a głupsi są ważniejsi niż mądrzy.
~ m
3 miesiące temu ocena: 86%  10
Zacznijmy od tego, że w tym miejscu nie było ścieżki rowerowej, a więc rowerzysta nie powinien poruszać się po chodniku. Ogrodzenia są dopuszczone do sprzedaży i nie ma wytycznych o zabezpieczeniu "niebezpiecznych" elementów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nickt
2 miesiące temu 9
Ależ są, są.
~ Obserwator
3 miesiące temu ocena: 67%  8
Powinni też zająć się thebilem który jeździ starym motorem po Pogorzeli wyprzedza auta przekraczając prędkość. Cwaniak skończy na drzewie ale oby do tego czasu kogoś nie rozjechał bo jego nie szkoda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wioska
2 miesiące temu ocena: 50%  7
ja bym chciala sie dowiedziec gdzie mozna zglosic jak ludzie podlaczja pompe i wypopowuja do deszczowej kanalizy
~ Smutne
3 miesiące temu ocena: 43%  6
To już nie można mieć płota jaki się chce tylko teraz będą ustalać jakie płoty mamy mieć?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta
3 miesiące temu ocena: 50%  5
Nikolas tutaj - zgadzam się z Panem. Sama widziałam, wiem o kogo chodzi, czyj to pies. Sama też widzę jak corka tych wlascicieli tego pas spaceruje z nim. Mała drobna dziewczynka, pies bez kaganca, chwila jak się wyrwie by zaatakować. Oni nawet stawiaja wlasne dziecko w niebezpiecznej sytuacji. A gdzie sa kontrole, te surowe kary?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nikolas
3 miesiące temu ocena: 82%  4
Ja w imieniu swoim bardzo proszę o zabranie się również za właścicieli psów. Zaczyna robic sie ciepło, co oznacza że nasze dzieci zaczną wychodzic na spacery, na rowery. Ale jakpuscic bezpiecznie dziecko gdzie wszedzie lata pelno psów. W tym tygodniu Borek Wlkp. Sytuacja biegajacy po ulicach amsfaff, sory ale dorosli schodzili z drogi gdzie się da. A co ma zrobic idące akurat samo dziecko ze szkoły. Nie mam nic przeciwko psom, ale powinny byc pilnowane a takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Proszę się za to zabrać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 75%  3
Gdzie mozna zglosic niebezpieczne miejsca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
3 miesiące temu ocena: 67%  2
Do starazy miejskiej przy ul. Fabrycznej w Gostyniu lub w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, ul. Poznańska 200 w Gostyniu
~ Pomocy
3 miesiące temu ocena: 50%  1
Gdzie można zgłosić że płot-jeśli można to tak nazwać, zrobiony jest z łańcucha i sterczacych drutów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji