Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jak można tak brutalnie psa traktować? A jednak...

› Aktualności 2 miesiące temu    21.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 1 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Pies w typie dobermana znaleziony w okolicach Wycisłowa po zabiegu w przychodni weterynaryjnejBorek Wlkp. Pies w typie dobermana znaleziony w okolicach Wycisłowa po zabiegu w przychodni weterynaryjnej fot. Przychodnia Weterynaryjna Mencel-vet w Borku Wlkp.

- Jest to skandaliczny przypadek znęcania się nad zwierzęciem - twierdzą pracownicy Przychodni Weterynaryjnej Mencel-vet w Borku. Są oburzeni tym, jak ktoś bez serca potraktował czworonoga, próbując go wykastrować. Brutalne i niehumanitarne podejście do zabiegu spowodowało zakażenie.

Pracownicy boreckiego przytuliska dla zwierząt ze spółdzielni socjalnej, którzy zajmują się między innymi wychwytywaniem bezdomnych czwronogów, otrzymali wczoraj wezwanie, że w okolicy Wycisłowa błąka się pies, podobny do dobermana. Pojechali tam, aby go schwytać, po czym zawieźli bezpańskie zwierzę do weterynarii, aby specjalista wykonał niezbędne badania. Tam okazało się, że pies jest ranny. Po zbadaniu specjalista chirurgii weterynaryjnej stwierdził, że w okolicy moszny pies ma liczne świeże rany cięte, zadane ostrym narzędziem.

- Jedne można przypisać do narzędzia ostrego, inne nieopanowanym cięciom, kiedy pies się wyrywa. Rany przebiegają w różnym kierunku. Wszystko wskazuje na to, że ktoś mógł tego psa próbować wykastrować i wzorował się na cięciach, które przeprowadza się przy kastracji prosiąt. Takie mamy podejrzenia - opisuje sprawę lekarz weterynarii Marek Mencel.
 

W miejscu, gdzie wyrządzono psiakowi krzywdę rozwijało się zakażenie. Przemysław Mencel, specjalista chirurgii weterynaryjnej interwencyjnie wykonał dziś zabieg amputacji worka mosznowego.

- Stwierdziłem obecność powrózków nasiennych, naczyń krwionośnych, tętnicy jądrowej, ale nie było jąder. Zabieg potwierdził nasze wcześniejsze przypuszczenia. Podsumowując - rany na mosznie równe, proste, wykonane najprawdopodobniej ostrym narzędziem, plus brak jąder w worku mosznowym, plus zakażenie, sprowadzają wszystko do tego, że pies został nieodpowiednio wykastrowany, w niehumanitarnych warunkach. Wyrządzono mu krzywdę - mówi Przemysław Mencel.

Śmierć nastolatka, który wpadł na płot. Akcja sprawdzania ogrodzeń w Gostyniu - KLIK

Nie przypuszczał, że w XXI wieku tak można traktować zwierzęta. Pies przywieziony do boreckiej lecznicy nie był w złym stanie, nie wykazywał objawów agresji, za to bardzo cierpiał z bólu, bo został wykastrowany nielegalnie, żywcem, bez środków przeciwbólowych. - Myślałam, że jakaś świadomość w społeczeństwie istnieje, ale myliłem się - dodaje Przemysław Mencel.

O tym, jak ktoś postrzelił kota - KLIK

Sprawa z dobermanem to przypadek znęcania się nad zwierzęciem, co podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (do lat 5 za znęcanie że szczególnym okrucieństwem).

Koszt wykastrowania psa, samca w lecznicy weterynaryjnej wynosi kilkaset złotych. Wszystko zależy od wielkości zwierzęcia, od przebiegu zabiegu, ilości zużytych leków do znieczulenia czy do prowadzenia zwierzaka - od 300 zł do 350 zł (u dużego zwierzęcia), ale mamy pewność, że jest to wykonane tak, jak powinno - w sterylnych warunkach, z pełnym znieczuleniem. - Nie umiem odpowiedzieć, co powoduje, że ludzie wciąż wykonują to nielegalnie, „na własną rękę”, krzywdząc czworonogi - zastanawia się Przemysław Mencel.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PIES
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Ja jak bym dorwał takiego ch...ja, to powiesił bym go za jaja, posolił i niech wisi tak długo jak mu uschną, a jak spadnie dowalił łopatą. Co za bestia. Brak słów , skąd się biorą takie wredne typy, skąd tyle agresji. Jednak dużo w tym winy należy upatrywać w braku reakcji policji i prokuratorów. Na pewno się nie mylę . Niech podadzą na ile zgłoszeń, podjęli stosownych działania " O" ile wymierzyli kar " O", a ile zastosowano umorzeń WSZYSTKIE, bo stwierdzają, że mała szkodliwość czynu. Jak nie zaczną walić wysokich kar tak będzie się działo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w
2 miesiące temu ocena: 100%  7
Czytając to, dochodzi się do wniosku, że bezmyślne jełopy mogą to samo robić prosiętom... Ciekawe jaka jest rzeczywista skala takiego nielegalnego działania jeśli chodzi o różne zwierzęta... Warto mieć świadomość, że konsumując mięso np. wieprzowe pośrednio przyczyniamy się do cierpienia zwierząt, nawet jeśli to nie my osobiście razimy je prądem, kastrujemy czy obcinamy kły małym prosiakom (już nie wspomnę o traktowaniu w transporcie do ubojni i samej rzeźni). Oczywiście czy ktoś chce tak na to spojrzeć, to już inna kwestia. Żyjmy jak najbardziej świadomie i odpowiedzialnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hn
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Oczywiście to co spotkało tego psa jest okropne. Ale gorsze rzeczy spotykają codziennie, w masowej skali, zwierzęta hodowlane. Kastrowanie knurów bez znieczulenia, obcinanie uszu, ogonów i zębów prosiakom, obcinanie dziobów kurom...
~ ccc
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Złapać winnego i wykastrować bez znieczulenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
2 miesiące temu ocena: 100%  4
dobermanów lub psów w tym typie nie ma chyba zbyt dużo w okolicy... więc może ktoś wie ,że sąsiadowi '' zaginął '' pies ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bara
2 miesiące temu ocena: 88%  3
I to śmie zwać się człowiekiem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kynolog
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Myślę że nie trudno będzie ustalić właściciela .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
2 miesiące temu ocena: 82%  1
Złapać skur...la i zrobić mu to samo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji