Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Starosta odpowiada radnemu. Nie toleruję jednego: kłamstwa

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    5.06.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 36 ocen 6 / 100%
A A A
Gostyń. Powiatowi włodarze postanowili kontynuować za pośrednictwem listów dyskusją, która swój początek bierze w sesji powiatowej odbytej przed dwoma tygodniamiGostyń. Powiatowi włodarze postanowili kontynuować za pośrednictwem listów dyskusją, która swój początek bierze w sesji powiatowej odbytej przed dwoma tygodniami fot. Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

W jednym z naszych zeszłotygodniowych artykułów zamieszczonych na portalu gostynska.pl umieściliśmy list, jaki do redkacji "Życia Gostynia" przesłał radny Rady Powiatu Gostyńskiego Zbigniew Kulak - całość listu znajdziesz TUTAJ. W niniejszym tekście natomiast publikujemy odpowiedź na słowa radnego powiatowego, jakie postanowił wystosować drugi uczestnik debaty - starosta gostyński Robert Marcinkowski. Oto całość przekazanego listu:

R E K L A M A

Wszyscy pamiętamy, jak pan Zbigniew Kulak wielokrotnie atakował mnie na sesjach przychodząc z przygotowanymi kartkami, które następnie odczytywał w trakcie obrad. Sytuacja z ostatniej sesji była wynikiem jego działań związanych z manipulowaniem faktami. Wcześniej publicznie informował bowiem, że ukrywano przed nim dokumenty, co okazało się absolutną nieprawdą. Spodziewałem się, że znów pójdzie tą drogą i tak właśnie się stało. Przygotowana przeze mnie informacja udowadniała m.in., że pan radny miał coroczny dostęp do sprawozdań finansowych. Nie moją winą jest, że pan Zbigniew Kulak nie przeczytał bądź nie zrozumiał materiałów, które otrzymywał od lat.

Nie jestem zdziwiony kolejnym przykładem agresji pana Kulaka. W Polsce wiele mówi się o dobrej zmianie. Polityka pana Zbigniew Kulak to jednak zdecydowanie zła zmiana i ja za tą zmianą podążał nie będę. Nie odniosę się do inwektyw, pomówień czy prowokacji. Z pokorą zniosę kolejne obelgi, widząc ze smutkiem, że pan radny nie ma mieszkańcom nic do zaoferowania poza polityczną awanturą. Nie toleruję jednak jednego - kłamstwa. A to stało się częstym wyznacznikiem działań pana Zbigniewa Kulaka. Mieszkańcy, zwłaszcza ci, którzy zaufali mu w wyborach, muszą mieć tego pełną świadomość.

Przypomnę, że pan radny mówił nieprawdę informując, że będzie popierał wszelkie inicjatywy dla dobra szpitala, podczas gdy nie głosował za przekazaniem pieniędzy dla SPZOZ. Rzucał insynuacje o pogłębiającym się zadłużeniu powiatu, gdy w rzeczywistości zadłużenie powiatu po raz pierwszy od lat zdecydowanie zmalało. Mijał się z prawdą twierdząc, że helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie transportował naszych mieszkańców raczej do Kalisza niż innych ośrodków, co nie ma żadnego potwierdzenia i w mojej ocenie jest wyjątkowo niegodną próbą zastraszania mieszkańców, zwłaszcza przez lekarza. Mówił, że ukrywano przed nim dokumenty, podczas gdy sprawozdania finansowe otrzymywał corocznie już od roku 2015. Niestety, takich przykładów jest więcej.

W wywodzie pana radnego widać sporo odniesień dowodzących braku szacunku dla człowieka i jego pracy. Dlatego pominę je milczeniem. Cieszy mnie natomiast fakt, że pan radny nawiązał do mojego wykształcenia. Jako absolwent specjalizacji samorządowej zyskałem solidne fundamenty teoretyczne, które później uzupełniałem praktycznie w różnych instytucjach samorządowych, zdobywając doświadczenie także w urzędach administracji niemieckiej, np. Ministerstwie Gospodarki w Stuttgarcie czy Europejskim Biurze Związku Miast w Brukseli. Być może dlatego tę kadencję zakończymy najwyższym w historii poziomem środków zewnętrznych (zwłaszcza unijnych) skutecznie pozyskiwanych dzięki samorządowej pracy zespołu, którym mam zaszczyt kierować. Tego jednak pan radny raczej nie dostrzeże, bo jako zacietrzewiony polityk reprezentuje postawę braku chęci współpracy i totalnego krytykanctwa.

Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powinny być wartościami, które łączą, a nie dzielą. Mimo że szpital nie jest jednostką organizacyjną samorządu, a powiat nie ma obowiązku finansowania jego działalności, wspólnie z radnymi traktujemy ochronę zdrowia jako najwyższy priorytet. Setki tysięcy złotych przeznaczanych corocznie na remonty i zakup sprzętu, wsparcie organizacyjne, kompleksowa termomodernizacja, ruszająca niebawem rozbudowa czy środki, które właśnie przekazujemy (2 000 000 zł) są dowodem naszego zaangażowania oraz konkretnej propozycji dla szpitala. Jak wiemy, pan radny Z. Kulak własnej propozycji nie ma. Ma za to arsenał politycznej broni, z której strzela na oślep. Używanie nacechowanych emocjonalnie słów o bankructwie czy tonącym okręcie jest nikczemną próbą kreowania negatywnych emocji.

Pan radny zamiast pomagać szpitalowi, zdecydowanie szkodzi pracownikom, pielęgniarkom, lekarzom, a przede wszystkim pacjentom. W dobre intencje pana radnego nie można już wierzyć. Przez niemal 4 lata kadencji brał dietę radnego tocząc swą prywatną wojnę. Nie za to płacą mieszkańcy ze swoich podatków. Jestem przeciwny wykorzystywaniu SPZOZ do celów politycznych. Dziękuję pozostałym radnym, także z opozycji, że nie poszli tą drogą i nadal zapraszam do współpracy. Szpital nie powinien być próbą zbicia kapitału politycznego. Szpital powinien być naszym wspólnym dobrem, do troski, o które gorąco wszystkim zachęcam.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (36)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ maxx
7 miesięcy temu 36
Jeżeli starosta nie toleruje kłamstwa to dlaczego toleruje kłamstwa wice Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Deutscha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
8 miesięcy temu 35
Szpital leży ale kogo to wina?Kto latami przymykał oczy na poczynania dyrektora?Kiedy dyrektor musiał odejść bo złamał prawo, kto dał my powtórnie stołek+podwyżkę?Kto opowiadał że sytuacja szpitala jest ok i wszystko idzie ku lepszemu?To własnie ten człowiek wciąż dokładał kasy do tego szpitala.Wielokrotnie padały pytania dlaczego nie zmieni dyrektora.Ktos kto nie umiał zarządzać, miał się dobrze , długi powiatu rosły.Nigdy nie zrozumiem dlaczego starosta do tego doprowadził i dlaczego teraz winę zrzuca na innych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antylewak
9 miesięcy temu ocena: 64%  34
Każdy lewak i komuch to kłamca tak jak jego synalek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 73
9 miesięcy temu ocena: 78%  33
Malinowy zawsze przyjacielowi z odsieczą w komentarzu przyjdzie. „Koledzy”
~ żenujące
9 miesięcy temu ocena: 70%  32
Polecam dobrą radę – w polemikach ustosunkowywać się do spraw, a nie do ludzi! Tak pisze Zbigniew Kulak sam działając wręcz przeciwnie i znowu z agresją obraża. Bez poważnych argumentów, przegrany w dyskusji buduje obraz swojej prywatnej wojenki. Ten wstyd idzie w świat...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Nie brnij
9 miesięcy temu ocena: 37%  31
Panie Robercie przeczytaj pan na spokojnie swój list , porównaj z listem pana doktora. Łatwo odróżnić lekarza piszącego ( od 4 lat ) o problemach szpitala od politologa piszącego o wszystkich i o niczym bo zbliżają się wybory. Jeden o szpitalu , drugi o Kulaku + wieczna autopromocja.
~ Twój nick
9 miesięcy temu ocena: 32%  30
Kulak - Marcinkowski znowu nokaut. Już chyba trzeci raz pan Robert Na łopatkach. Brak argumentów , przeinaczenia i manipulacje, temat szpitala i jego Fatalny stan to efekt nieudolnosci wielu lat działań polityków SKW. Wreszcie jest szansa na zmianę. Jesienią przy urnie wyborczej zakończmy to żenujące widowisko ze slajdami , parabankami , zazdrością o wynik wyborczy i o przegrane wybory na burmistrza. Zasługujemy za starostę który rozwiąże problemy powiatu gostyńskiego. Prywatne wojenki niczego nie rozwiązują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jeste króle
9 miesięcy temu ocena: 65%  29
Ten Zbigniew Kulak III to jakaś megalomania chyba, co najmniej jak Zygmunt Waza III. Hahaha. A tak na poważnie kolejny raz nic nowego poza potokiem słów i atakowaniem Pana starosty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbigniew Kulak III
9 miesięcy temu ocena: 50%  28
Co do Pana doświadczeń międzynarodowych, to odbyty kurs, staż czy praktyka niewiele chyba dały w zakresie dobrego wychowania….. Zasady pobierania diety przez radnego reguluje ustawa. Warto ją przeczytać ze zrozumieniem, lub z pomocą radcy prawnego. Ciągle też brak mi informacji, jakiej pomocy udzielił naszemu szpitalowi Pan R. Marcinkowski ze swoich kilkuset tysięcy złotych, otrzymanych z podatków mieszkańców, i to tylko w tej kadencji? My z żoną nie mamy w tym zakresie czego się wstydzić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbigniew Kulak II
9 miesięcy temu ocena: 52%  27
Pan R. Marcinkowski pogubił się we własnych sukcesach, skoro sytuacja gostyńskiego szpitala jest rzekomo nadal dobra, to chyba tylko pozostaje mu prosić poprzedniego dyrektora o powrót do Gostynia. Nie rozumiem, dlaczego w tej sytuacji domaga się ode mnie pomocy, skoro odpłatnie szpitalem zajmują się: etatowy członek zarządu, dyrektor, doradca dyrektora, wynajęty audytor…. Pytam zatem – sytuacja ekonomiczna szpitala jest dobra czy zła? Domyślam się, że zadłużony na ponad 28 mln złotych powiat, zadłuży się o kolejne dwa miliony, aby zapobiec kompromitacji przed jesiennymi wyborami, bo szpitalowi pożyczają już tylko parabanki. Prawda to, czy kłamstwo? W sprawie helikoptera konsekwentnie pozostaję przy swoim zdaniu, opartym na dobrych kontaktach zawodowych z LPR, że samolot tylko tak daleko zaleci, na ile starczy mu paliwa. To podstawy myślenia technicznego, podobnie jak odróżnianie kątów czy interpretacja wykresów, z czym miewał Pan problemy na sesjach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbigniew Kulak I
9 miesięcy temu ocena: 55%  26
Przeczytałem powyższy list, będący nieudolną próbą tłumaczenia skandalicznego zachowania Roberta Marcinkowskiego na ostatniej sesji. Upewniam się, że brak merytorycznych argumentów R. Marcinkowski zawsze maskuje wielokrotnie powtarzanym słowem „kłamstwo”. Zadłużenie powiatu – to kłamstwo, zadłużenie szpitala to kłamstwo, kredyty w parabankach – kłamstwo. Każde odmienne zdanie wywołuje natychmiastowy, emocjonalny słowotok. Ne sesje Rady Powiatu zawsze przychodzę z notatkami….., nigdy natomiast z przygotowanymi wcześniej slajdami, odnoszącymi się do konkretnych radnych. Polecam dobrą radę – w polemikach ustosunkowywać się do spraw, a nie do ludzi! Ponawiam informację, że Komisji Rewizyjnej w pełnym składzie, podczas kontroli w SP ZOZ odmówiono okazania dokumentów finansowych. Dostęp wyłącznie do rocznych dokumentów zbiorczych nie pozwalał na ocenę sytuacji faktycznych w różnych obszarach działalności szpitala.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hejt
9 miesięcy temu ocena: 88%  25
W komentarzach "zenonowych" atakujących Starostę ciągle ten sam ton. Człowieku zmień styl, bo widać wiele twoich wpisów. Działanie jak w przypadku szpitala - bez pomysłu byle walić. Starosta pisze bardzo konkretnie i wymienia dowody. Nie macie argumentów i walicie w uczciwego człowieka. Mało wam jeszcze wstydu po Zenonie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robcio konus
9 miesięcy temu ocena: 13%  24
Typowy Marcinkowski - dookoła i pełno lukru. Zero konkretów. Ktoś tu ma konkretne kompleksy, że musi tak się wywyższać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wstyd
9 miesięcy temu ocena: 8%  23
Komisja rewizyjna nie dostała materiałów nt szpitala . Nie pozwolono radnym z ten komisji zapoznać się z materiałami o które prosili . Pan Robert kolejny raz gdy wychodzą jego manipulacje bedzie udawał Greka. Przemilczy , napisze komentarz , list ,pokaże slajd zaatakuje osobę z która dotkliwie przegrał. Tym niestety zajmuje się człowiek odpowiedzialny za sprawy powiatu. Wstyd że mamy takie marne władze. A że władze marne to i szpital w kondycji bankruta. O podejściu do pacjentów nawet nie wspomnę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Cup
9 miesięcy temu ocena: 92%  22
Znowu obrażasz zamiast merytorycznie dyskutować. Moim zdaniem poziom argumentacji jest zdecydowanie wyższy od adwersarza. A może boli, że starosta podając liczne przykłady udowodnił radnemu mówienie nieprawdy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ moim zdaniem
9 miesięcy temu ocena: 25%  21
Niech się pan nie ośmiesza . Poziom tego listu jest żałosny , a zachowanie na sesji bez komentarza.
~ Bzyk
9 miesięcy temu ocena: 33%  20
Wybory coraz bliżej. Znów wszyscy będą powtarzać jak to się kochają i miłują
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cup
9 miesięcy temu ocena: 29%  19
Paweł dyktował ten list? Poziom argumentacji na poziomie ZERO. Wstyd panie starosto wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie pierwszy raz
9 miesięcy temu ocena: 73%  18
Prawda o panu radnym została obnażona. List napisany z poważnymi argumentami i dowodami mijania się z prawdą. Słuszna uwaga, że kłamstwa nie można tolerować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kim un yest
9 miesięcy temu ocena: 50%  17
wpuść dwie świnie do jednego koryta to się zażrą haha praktyki Pisowskie się udzielają...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytuję
9 miesięcy temu ocena: 88%  16
Zgadzam się w pełni ze Starostą. Szczególnie ważny jest ten cytat: Pan radny zamiast pomagać szpitalowi, zdecydowanie szkodzi pracownikom, pielęgniarkom, lekarzom, a przede wszystkim pacjentom. W dobre intencje pana radnego nie można już wierzyć. Przez niemal 4 lata kadencji brał dietę radnego tocząc swą prywatną wojnę. Nie za to płacą mieszkańcy ze swoich podatków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wujek zenek
9 miesięcy temu ocena: 81%  15
Zenon czy Anna? Oto odwieczne pytanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znowu?
9 miesięcy temu ocena: 69%  14
Cytat, wojenki, władza? Trzy komentarze napisane przez jedną osobę w tym samym stylu. Człowieku za co tak nienawidzisz Starosty? Za to, że obnażył prawdę o Kulaku? Za to, że w przeciwieństwie do ciebie naprawdę wspiera szpital? Założę się, że mieszkasz na Wrocławskiej a może nawet jesteś słynnym strachliwym Zenonem. Ludzie tylko się z tego śmieją. Po prostu wypadasz żałośnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podatnik
9 miesięcy temu ocena: 19%  13
A za co Ty tak kochasz starostę czy za tę propagandę sukcesu czy za nienaganny strój na wszystkich zdjęciach gdzie się lansuje.A co najgorszym jest jak ginekolog zagląda do oka a powinien ?Okulista.
~ Mal
9 miesięcy temu ocena: 43%  12
Już niedługo poznamy prawdziwego Zenona. Już niedługo ...
~ do Zenona
9 miesięcy temu ocena: 76%  11
Zenon spokojnie. Rozumiemy, że zaraz ruszyła lawina komentarzy z wiadomego miejsca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytat
9 miesięcy temu ocena: 34%  10
Radio Elka Dodane przez Zbigniew Kulak, w dniu - 26-05-2018 12:58 Komisji Rewizyjnej w pełnym składzie, pod moim przewodnictwem, podczas kontroli w gostyńskim SP ZOZ odmówiono okazania dokumentów finansowych. Inne argumenty Pana R. Marcinkowskiego są równie wiarygodne. Panie Robercie jak to z tymi kłamstwami. Wychodzi na to że to pan jest na bakier z prawdą. Dalej będzie pan odwracał kota ogonem z tej sprawie ? Wychodzi mało przyzwoita końcówka pracy na stanowisku starosty. Na dodatek pana występy na sesji ze slajdami i atakowaniem Kulaka były za pana plecami komentowane jednoznacznie. Przez pana kolegów , pracowników , przyjaciół . Jednoznacznie negatywnie. Wiec po co pan w to brnie. Ani nikt nie uwierzy w dobre intencje , ani w dobre efekty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 0
9 miesięcy temu ocena: 26%  9
Na ten temat Marcinkowski nie ma nic do powiedzenia? Jakie to dziwne że nic o kontroli komisji rewizyjnej? Amnezja dopadła nagle? Wiarygodności ZERO w mojej opinii .
~ Wojenki
9 miesięcy temu ocena: 34%  8
I jadą dalej komentarze z wiadomego urzędu. Szpital należy wspierać ponad podziałami więc wypisujemy komentarze atakujące Kulaka? Na dodatek w czasie pracy , opłacanej z naszych podatków. Hipokryzja? Zakłamanie? dobrze pan to ujął - tylko wychodzi na samoocenę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Władza? Czy żart ?
9 miesięcy temu ocena: 36%  7
Można by zadać pytanie : za co pan Robert wziął/weźmie w tej kadencji pół miliona złotych pensji ? W szpitalu gorzej , w powiecie gorzej , slajdy? Prywatne wojenki? , listy do gazet , wydawanie powiatowej gazety ? Same sukcesy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla kłamstwa
9 miesięcy temu ocena: 58%  6
Kłamstwa radnego nie można tolerować. Trzeba podziękować mu w wyborach za taką zachowania i tyle.Bardzo dobrze pan Starosta napisał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jeszcze ?
9 miesięcy temu ocena: 37%  5
Ten dalej swoje. Zamiast zająć się problemami powiatu ciagle nie może znieść Kulaka wyniku wyborczego. Kolejne manipulacje , przeinaczenia. Tylko ze szpitalem coraz gorzej ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanie
9 miesięcy temu ocena: 62%  4
No właśnie co pan Kulak zrobił dla szpitala, bo Starosta zrobił naprawdę dużo i jeszcze będą 2 mln dodatkowo z powiatu. U pana Kulaka albo atakowanie albo krytykowanie głównie. Wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz
9 miesięcy temu ocena: 75%  3
Za swoje zrobił zejdź na ziemie
~ Micha
9 miesięcy temu ocena: 31%  2
obydwoje siebie warci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brak pomysłu
9 miesięcy temu ocena: 64%  1
"Jak wiemy, pan radny Z. Kulak własnej propozycji nie ma. Ma za to arsenał politycznej broni, z której strzela na oślep. Używanie nacechowanych emocjonalnie słów o bankructwie czy tonącym okręcie jest nikczemną próbą kreowania negatywnych emocji." Jasno powiedziane, tak właśnie jest!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A