Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Stracą chodnik, prowadzący do kościoła

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    18.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Skwer, na którym leży chodnik, prowadzący do kościołą w Zalesiu, w ciągu kilku miesięcy może zostać ogrodzonyBorek Wlkp. Skwer, na którym leży chodnik, prowadzący do kościołą w Zalesiu, w ciągu kilku miesięcy może zostać ogrodzony fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy Zalesia w ciągu kilku miesięcy mogą stracić chodnik, przebiegający przez zielony teren, przy wiejskim parku. Chodnik jest częścią skróconej drogi do kościoła.

- Już niedługo go nie będzie. Tego chodnika w żadnych gminnych planach czy innych dokumentach nie ma. Nie wiem, kto go zbudował, za jakich czasów? - informował burmistrz Borku Marek Rożek na ostatnim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

Przerwał mu sołtys wioski Andrzej Kubiak. - Kładliśmy płytki w czerwcu lub lipcu 1987 roku - powiedział. - Po co się pan przyznaje? - zapytał burmistrz. Skwer, przez który przebiega ciąg dla pieszych leży na jednej z działek, otaczających teren parku, które niedawno kupiła firma Heleny Osickiej, właścicielki miejscowego pałacu.

- Agencja Nieruchomości Rolnych wystawiła na sprzedaż zielony teren przy parku, razem z zabudowaniami. Przejęliśmy to. Obecnie ustalamy granice i prawdopodobnie jesienią będziemy ogradzać. Chcemy wcześniej rozmawiać z gminą - zdradził przedstawiciel spółki Landbud Bis z Poznania.

Chodnik stanowi bezpieczne dojście nie tylko do kościoła, ale też do przystanku i do położonych w górnej części wioski posesji. Kiedy zniknie, mieszkańcom pozostanie ”spacer” asfaltową drogą. Burmistrz Borku zapowiedział, że na położenie płytek przy szosie postara się zabezpieczyć w budżecie środki z nadwyżki. Ale inwestycję będzie odwlekał tak długo, jak to możliwe. Gmina nie ruszy z budową nowego ciągu dla pieszych, dopóki nie będzie takiej konieczności.

- Jeśli właścicielka pałacu i terenu dookoła złoży w urzędzie wniosek i zacznie ogradzać skwer, to siłą rzeczy chodnik będzie musiał być rozebrany. Położymy nowy, ale prawdopodobnie 4 drzewa będą wycięte. To jest wydatek kolejnych 40-50 tysięcy dla Zalesia - wyjaśnił Marek Rożek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kolo
5 miesięcy temu 6
tak nie będzie konieczność jak mówi włodarz do czasu jak ktoś tam wieczorem nie zginie to wtedy będzie konieczność bo tam ludzie wolno nie jadą a i drzewa nie poprawiają widoczności a co do boiska to każdemu sie należy inwestycje jak psu kiełbasa płacimy podatki to na coś one idą na nie na wypłaty dla radnych i urzędników będzie problem jak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mostowiak
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
Oj się dzieje w tym Zalesiu ostatnio! Podobno pare odcinków "m jak miłość" mają u nas kręcić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kropka
6 miesięcy temu ocena: 50%  4
trudno prawo własności,ale dlaczego od razu trzeba w Zalesiu robić chodnik z gminnych pieniędzy ,a fundusz sołecki to co /,nie do wszystkich kościołów czy kaplic dochodzi się chodnikiem, są pobocza,nie wszystkie wsie maja tyle chodnika co Zalesie i mogą żyć albo u nich gmina nic nie planuje a w Zalesiu od razu musi być i boisko i chodnik oj niesprawiedliwie ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znafca
6 miesięcy temu ocena: 67%  3
Jak nielegalny to skasowac prawo musi byc dla wszystkich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Renia
6 miesięcy temu ocena: 86%  2
Ogrodzi i zrobi ładnie tak jak pałac . Bynajmniej ktoś coś robi w Zalesiu. Gratulacje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
6 miesięcy temu ocena: 29%  1
Szkoda. Widać, że ludzie z wioski dbają o ten chodnik i że korzystają z niego często, bo nie jest zarośnięty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji