Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Straż miejska wyprowadzi się z ratusza. Kiedy?

› Aktualności ponad rok temu    10.09.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dla Straży Miejskiej w Gostyniu przygotowywane są pomieszczenia przy ul. FabrycznejDla Straży Miejskiej w Gostyniu przygotowywane są pomieszczenia przy ul. Fabrycznej fot. A. Fajczyk

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu na przełomie września i października najprawdopodobniej zmieni swoją siedzibę - piszemy o tym TUTAJ. Co stanie się z pomieszczeniami, które pozostawi gostyńska „komunalka”?

Początkowe plany gostyńskiego samorządu zakładały, że w gminnym budynku przy ul. Fabrycznej, gdzie obecnie mieszczą się biura ZGKiM, powstaną mieszkania (komunalne lub socjalne), ale na ostatniej sesji rady miejskiej (28 sierpnia), okazało się, że samorząd chce tam przygotować siedzibę dla gostyńskiej straży miejskiej. Radni w budżecie zabezpieczyli środki w wysokości 50 000 zł na “Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysami na adaptację budynku przy ul. Fabrycznej 1 w Gostyniu na Komendę Straży Miejskiej oraz organizacji pozarządowych”.

- Obecnie nie jest jeszcze znany zakres prac, pozwalający na zmianę lokalizacji komendy oraz innych instytucji. Nie jest znany również czas ich przenosin. Planujemy wykonać te prace w 2018 roku – mówi Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Za to sekretarz gminy Renata Ignasiak zauważa, że obecne warunki pracy straży miejskiej nie są dostosowane do dzisiejszych czasów i potrzeb, zarówno dla strażników jak i dla klientów tej komórki organizacyjnej. - Straż miejska funkcjonuje w pomieszczeniach ratusza od 1997 roku. Są to trzy niewielkie biura i szatnia, brakuje z prawdziwego zdarzenia biura, w którym można obsłużyć klientów - argumentuje pomysł Renata Ignasiak.

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

Kto był bohaterem piatkowego pikniku na Pożegowie? ZOBACZ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!