Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Studniówka ZSOiZ w Krobi. Nasz rejs z wami właśnie dobiega końca

› Społeczeństwo› Ze szkół 8 miesięcy temu    12.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 4 / 75%
A A A
Krobia. Trzy klasy: dwie liceum i jedna technikum bawią się na studniówce Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi w roku szkolnym 2018/2019Krobia. Trzy klasy: dwie liceum i jedna technikum bawią się na studniówce Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi w roku szkolnym 2018/2019 fot. Bogdan Bujak

Siedemdziesięciu czterech uczniów, a razem z osobami towarzyszącymi w sumie 110 młodych ludzi bawi się na studniówce Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Jak to ma miejsce od zarania szkoły, miejscem balu jest szkolna aula. Jeszcze tylko przez 100 dni, a właściwie, jak policzono podczas studniówki dokładnie przez 113, miejscowych żaków witać będzie mickiewiczowskie motto szkoły znajdujące się u jej wejścia: „Mądrość sam z siebie własną musisz dobyć pracą”.

- Będą to dni, które zaważą o waszej przyszłości - mówił do swoich uczniów dyrektor szkoły Lech Bem przypominając o maturze i wyborze dalszej ścieżki edukacji. 

Sami uczniowie wspominali dni, tygodnie, miesiące i lata spędzone w krobskim liceum i technikum przy okazji zdradzając, że kiedy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły nie byli pewni czego się spodziewać. Ale to było przed trzema laty.

- Dzięki tej szkole ukształtowały się nasze osobowości, marzenia, a przede wszystkim droga, którą wkraczać będziemy w przyszłość - oznajmiła Marysia Konczewicz.

Młodzi ludzie, a za niedługo absolwenci wykorzystali bal do podziękowania tym osobom, „które doprowadziły nas do tego momentu, w którym obecnie się znajdujemy”.

- Nasza szkoła jest jak ogromny okręt przemierzający nieznane wody. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że żaden statek nie popłynie bez kapitana. Dlatego w tym miejscu chcielibyśmy podziękować naszym sternikom - powiedzieli w imieniu swoich kolegów i koleżanek Oliwia Kurpisz, Marysia Konczewicz i Jakub Busz.

Pośród osób, które otrzymały kwiaty znaleźli się przedstawiciele dyrekcji szkoły, władz powiatu i gminy, rodzice, ale przede wszystkim nauczyciele i wychowawcy.

Jak bawili się przyszli maturzyści z ZSO w Gostyniu? - TUTAJ

Po tych  słowach studniówkowiczom nie pozostało nic innego, jak tylko przy taktach dostojnego i staropolskiego poloneza „wypłynąć na głęboką wodę”.

- My byliśmy tylko pasażerami tego statku. Nasz rejs z wami właśnie dobiega końca. Teraz to my sami musimy zacząć sterować swoim własnym okrętem - życiem. Dzisiejszego wieczoru pragniemy odłożyć na bok wszelkiego rodzaju troski i zmartwienia. Niech ta noc będzie wypełniona dobrą zabawą i radością. Cieszmy się chwilą, która trwa - mówili reprezentanci trzech klas: dwóch licealnych i jednej technikum bawiących się na studniówce w Krobi. 

Wiekowy mieszkaniec Gostynia doradza umiar jako receptę na długie życia

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ LGTB
  8 miesięcy temu ocena: 0%  6
  Jest nawet para jednopłciowa. Czyli w Krobi dyrekcja idzie z duchem czasu, z postępem, z osiągnięciami. Cha, cha, cha!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dg
  8 miesięcy temu ocena: 0%  5
  Uczniowie walcz ie o to bo macie stodniowke raz w zyciu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rt
  8 miesięcy temu ocena: 50%  4
  Rawicz Maria 95 zł za osobę ale 100%lepiej przemyscie to
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nn
  8 miesięcy temu ocena: 40%  3
  Bo krobia to aby aula i dużo kasy bo liczy się tylko szkoła A reszta nie ma nic do powiedzenia bo bo dyrektor BEM tak se wziol do siebie a że mlodziez ni idzie to życie a rada rodziców idzie na marnowanie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzegorz
  8 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Co to za pomysł, żeby dawać zdjęcia par, a potem obok zdjęcia singli? Pomyślcie, jak czują się osoby, które poszły same na imprezę. Trochę empatii by się przydało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vb
  8 miesięcy temu ocena: 25%  1
  Krobia Bem zero odzewu i sumienia