Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Świetnie bawili się fantazją

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    11.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Uczestnicy tegorocznego Gostkonu bardzo chwalili sobie warsztaty prowadzonymi przez Imperium Mocy i Ligę SuperbohaterówGostyń. Uczestnicy tegorocznego Gostkonu bardzo chwalili sobie warsztaty prowadzonymi przez Imperium Mocy i Ligę Superbohaterów fot. A. Fajczyk

Wodze fantazji mogli puścić na całego. Miłośnicy literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay uczestniczyli w Gostyńskim Festiwalu Fantastyki "Gostkon". Tegoroczna edycja była jednodniowa, ale atrakcji było mnóstwo. Wielbiciele fantastyki bawili się w GOK Hutnik, a fani gier planszowych w sali sportowej gostyńskiej „Trójki”. Do Gostynia w sobotę (9.01) przybyło około 30 cosplayer’ów, fanów przebranych za postaci z wirtualnego świata gier komputerowych, książek i filmów.

Byli bohaterowie Gwiezdnych Wojen np. Darth Vader czy  Szturmowcy Najwyższego Porządku, Spiderman oraz innych sag science fiction. Postaciami ze świata fantastyki cieszyły się dzieci, które chętnie robiły sobie z nimi zdjęcia. Ci odważniejsi brali udział w warsztatach walki z bronią białą (uczyli się posługiwania bronią, poruszania się z nią) czy mieczami świetlnymi Jeddah, prowadzonymi przez Imperium Mocy i Ligę Superbohaterów. - Mam niebieskie włosy, ponieważ takie ma moja ulubiona postać z Animy. Jestem tu trzeci raz, w tym roku najbardziej zadziwiły mnie warsztaty. Są naprawdę dobrze zorganizowane - mówiła czternastoletnia Laura. Obok w pomarańczowych włosach stała Asia. - Pierwszy raz jestem na Gostkonie. Przyjechałam z koleżanką, z ciekawości i jestem miło zaskoczona. Nie można się nudzić, jest mnóstwo zajęć - przyznała dziewczyna.

Dużym powodzeniem zarówno dzieci, jak i dorosłych cieszyła się sala lego. Pierwszy raz podczas tegorocznego festiwalu uruchomiono też salę robotyki i okazało się, że był to „strzał w dziesiątkę”. Była oblegana. To tam organizowano walki robotów. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice, po okiem instruktorów, mogli budować roboty z klocków lego, programować i wprowadzać je w ruch.

Król ustrzelił 35 lisów. Gdzie? - KLIK

Wzorem lat poprzednich, przygotowano czytelnię komiksów, w tym roku połączono ją z teatrem Kamishibai. Nie zabrakło też rozmów o literaturze i fantastyce problemowej, na tle twórczości najwybitniejszego pisarza polskiej s-f , futurologa i wizjonera Stanisława Lema. Temat dyskusji nosił tytuł „Pozory a rzeczywistość”. Panel lemologiczny poprowadził Marek Żelkowski pisarz, scenarzysta radiowy i dziennikarz, który na antenie internetowego radia Paranormalium, wspólnie z Wiktorem Żwikiewiczem prowadzi audycję „Bibliotekarium”. „Gostkon” bez games room’u? To niemożliwe. W sali sportowej szkoły podstawowej nr 3, przez całą sobotę, miłośnicy rozrywek mogli korzystać z ponad 300 gier planszowych największych polskich wydawnictw. Organizatorzy zaplanowali turnieje i bloki gier RPG (strategiczne). Zainteresowanie tak duże, że w pewnym momencie zabrakło miejsca przy stołach. Tam spotkaliśmy uczestników z Leszna, Kąkolewa i Rydzyny.

- Planszówki są super - powiedział nastolatek z Rydzyny, który pierwszy raz zawitał na festiwal w Gostyniu.

Późnym wieczorem odbyła się „wielka ucieczka” - mas escape. Uczestników Gostkonu, którzy skończyli 16 lat wpuszczono do budynku GOK Hutnik. W ciągu godziny musieli rozwiązać zagadki i wydostać się na zewnątrz.  W tym roku zmieniono konwencję i wprowadzono odważnych w świat horroru. Uczestnicy grali przy zgaszonych światłach, z latarkami.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!