Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Symbol narodowy rozszedł się w mgnieniu oka

› Społeczeństwo ponad rok temu    7.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Uczniowie przemierzyli deptak w akcji promującej m.in.zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania niepodległościGostyń. Uczniowie przemierzyli deptak w akcji promującej m.in.zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania niepodległości fot. Bogdan Bujak

Najpiękniejszy kolor biało-czerwony zagościł dziś na gostyńskim deptaku. Wszystko za sprawą uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu i ich opiekunów, którzy z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości rozdawali jeden z naszych symboli państwowych.

Do rąk mieszkańców, oprócz około stu flag trafiły także ulotki informujące o 100-leciu niepodległości Polski. Młodzieży towarzyszył starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Szkolni aktywiści i ich opiekunowie oraz włodarz powiatu zachęcali, by za pomocą flagi upamiętniać nie tylko 11 listopada, ale także 27 grudnia (data wybuchu powstania wielkopolskiego) i 7 stycznia (wymarsz powstańców wielkopolskich z Gostynia pod dowództwem Bernarda Śliwińskiego). Dlatego też kolejnych sto flag trafi podczas drugiej części inicjatywy związanej z ich rozdawaniem, którą zaplanowano na grudzień.

Jaki rekord będą biły pogorzelskie przedszkolaki?

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ KOD
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Czy te dzieci nie propagują nacjonalizmu? Jak trzeba było świętować tęczowy piątek to nikt się nie garnął. TVN mógłby o was artykuł zrobić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji