Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

System dróg połączył wschodnią i zachodnią część miasta. Kosztował 23 miliony

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Burmistrz Jerzy Kulak jest zadowolony z powstania alternatywnego układu komunikacyjnegoGostyń. Burmistrz Jerzy Kulak jest zadowolony z powstania alternatywnego układu komunikacyjnego fot. A. Fajczyk

Gostyński włodarz Jerzy Kulak podsumował ostatnie 7 lat pod względem powstawania alternatywnego układu komunikacyjnego w mieście. Dzięki temu udało się połączyć wschodnią część Gostynia z zachodnią. - Mam na uwadze, oprócz budowy ronda, także przebudowę ulicy Nad Kanią w Gostyniu oraz zadanie, w którego realizacji gmina Gostyń uczestniczyła finansowo, czyli remont ul. Jana Pawła II. W sumie powstało 5 szos. Każda z tych inwestycji była ważna. To był konsekwentny plan wytyczony na samym początku kadencji - zaznaczył Jerzy Kulak.

R E K L A M A

Gostyński samorząd w ciągu kilku lat, na utworzenie alternatywnego systemu dróg przeznaczył ponad 23 miliony złotych. - To ogromne środki. Nigdy wcześniej w gminie nie wydano takiej kwoty, w tak krótkim czasie na drogowe inwestycje. Wynikało to z faktu, że postawiliśmy przed sobą jasny priorytet rozwiązania problemów komunikacyjnych Gostynia i ten alternatywny system ma ogromne znaczenie - mówił burmistrz Gostynia. Podkreślił, że nowy układ komunikacyjny jest potrzebny i został stworzony dla mieszkańców, aby im ułatwić im bezpieczne poruszanie się w mieście i okolicach, a nie dla tranzytu. - Ten problem zostanie rozwiązany przez budowę obwodnicy - powiedział burmistrz Kulak. Przyznał, że wprowadzenie w życie pomysłu z alternatywnym systemem dróg było trudne. - Zastanawiałem się, czy można to było zrobić szybciej. Można było, ale wtedy gmina uzyskałaby mniejsze wsparcie finansowe z zewnątrz - ze „schetynówki” możemy pozyskać tylko 50% kosztów danej inwestycji i nie więcej niż 2 mln zł w skali roku. Ale tempo prac było optymalne, jakość bardzo dobra. W większości pracowaliśmy z lokalnymi firmami - mówił burmistrz.

Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A