Sztandar łączy leśników z małymi ojczyznami

Opublikowano:
Autor:

Sztandar łączy leśników z małymi ojczyznami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dokładnie 74 lata po złożeniu uroczystego ślubowania przez leśniczego Marcina Piechockiego w kancelarii Nadleśnictwa Pogorzela, obecnie Nadleśnictwa Piaski tutejsi leśnicy ponownie obchodzili swoje wielkie święto. 13 września 2019 roku pracownicy piaskowskiego nadleśnictwa ślubowali przed nowo nadanym sztandarem.

– To dla nas bardzo ważny moment i wielkie wyróżnienie. Sztandar jest bowiem symbolem najważniejszych wartości, więzi, która łączy obecnych i byłych pracowników naszej jednostki oraz wszystkie osoby, firmy i instytucje z którymi od la współpracujemy. To także symbol łączący nas leśników z małymi ojczyznami, w których mieszkamy razem ze swoimi rodzinami. To ludzie i ich współdziałanie stanowią o sile naszego nadleśnictwa – mówił nadleśniczy Tomasz Kwieciński.

Sztandar wręczył piaskowskiemu nadleśniczemu jego poprzednik na tym stanowisku, Ireneusz Niemiec - obecnie zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu przypominając jednocześnie różne koleje losu, jakie doprowadziły leśników do momentu, w którym są obecnie. Od odbudowy zasobów leśnych po zniszczeniach wojennych, przez późniejszy okres transformacji, który charakteryzowała niepewność zatrudnienia i odpływ pracowników, aż po ostatnią dekadę, z której najbardziej zapamiętane zostaną kataklizmy pustoszące lasy i drzewostany. 

Jednocześnie mówiący zauważył, że nadanie sztandaru to sposobność do uhonorowania w godny sposób całego dorobku nadleśnictwa.

– To okazja, żeby podziękować pracownikom ze wszystkich szczebli zarządzania nadleśnictwem. Tych z biura, i z terenu, jak również tym, którzy swoją ciężką fizyczną pracą dbali o każdą posadzoną sadzonkę, o każdy wyrobiony metr drewna. Tym, którzy niejednokrotnie całe swoje życie zawodowe związali z borami i dąbrowami piaskowskimi. Jak również tym, którzy są dopiero na początku tej drogi. Tym, którzy spełnieni zawodowo korzystają z zasłużonej emerytury, jak również i tym nad grobami których szumię już leśne knieje. Niech ten sztandar jako symbol najwyższej wagi prowadzi nas przez następne lata w przekonaniu dobrze wykonanej i docenianej pracy. A wszystko to dla lasu, dla ludzi – powiedział I. Niemiec.

Więcej czytaj w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE