Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Taka gra. Będzie trzeba zapobiec aresztowaniu

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    24.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk/arch. gostynska.pl

Wiosna w Gostyniu bez Gry Miejskiej? Chyba raczej nie do pomyślenia. W tym roku czeka nas jubileuszowa edycja - gra miejska jest organizowana przez Fundację Miejsce Moje po raz dziesiąty.

Zabawa rusza już 1 kwietnia (741 urodziny Miasta), pod hasłem „1982 - o wolną Polskę”.

Tym razem uczestnicy przeniosą się w czasy stanu wojennego, a konkretnie do roku 1982. - 13 grudnia 1981 roku czołgi wyjechały na ulice. Generał Wojciech Jaruzelski rozpoczął wojnę domową, wojnę polsko-jaruzelską - czytamy w prologu, który już widnieje na stronie http://gramiejska.net.pl/.

Jest wiosna 1982 roku. Trwa stan wojenny. W Gostyniu ukrywa się jeden z czołowych działaczy opozycji niepodległościowej. Na jego trop wpada ubecja. Musicie go odnaleźć i zorganizować ucieczkę zanim dopadnie go kapitan Borucki! - to wprowadzenie do X Gostyńskiej Gry Miejskiej.

Już niedługo - od 29 marca, w każdy piątek o 17.00 pojawiać się będą opowieści, stanowiące fabułę Gry. Z kolei w sobotę pojawi się jedno pytanie. Zgodnie z regulaminem, im szybciej zgłoszony zespół odpowie, tym więcej punktów może zdobyć.

Mniej więcej 10 najlepszych grup wystartuje do walki w etapie ulicznym, który zaplanowano na 11 maja.

- Gra jest dość ciekawa, ma rozbudowaną fabułę. Ci, którzy chcieliby wziąć w niej udział, muszą wiedzieć, że nie jest to gra na czas. Wygrywa zespół, który najlepiej rozwiąże zagadkę, a nie ten, który szybciej przejdzie przez punkty wyznaczone na mapie - mówi Grzegorz Skorupski z Fundacji Miejsce Moje.

Zapewnia, że nie muszą się obawiać uczestnicy, którzy nie znają historii Gostynia. Wszystkie materiały są dostępne w internecie.

- Na stronie Gry podajemy dane, które są potrzebne. Ale skoro przenosimy się do czasów PRL-u, do lat 80., to trzeba będzie poruszać się ulicami, które mają coś wspólnego i wyglądają tak, jak w roku 1982. Warto będzie przyjrzeć się mapom miasta. To wszystko udostępnimy ma stronie - zachęca Grzegorz Skorupski. - Chodzi też o przeniesienie się do historii z początku lat 80. XX wieku, o myślenie kategoriami mieszkańców, którzy przeżywali stan wojenny, wczucie się w walkę z ubecją, i o dobrą zabawę.
 

Zespoły mogą zgłaszać się do gry do końca marca. Aby zagrać należy zajrzeć na stronę gramiejska.net.pl, pobrać w zakładce ZGŁOSZENIE plik doc, wypełnić zgłoszenie i odesłać na mail: gramgostyn@gmail.com. W razie niejasności można pytać mailowo, telefonicznie, skypowo lub fejsbukowo. Drużyna liczyć może od 2 do 5 zawodników w wieku od 1 miesiąca do 105 lat z terenu UE, USA, Kanady, Afryki i dwóch najbliższych galaktyk.

- Już w ubiegłym roku nie było w zespołach uczniów szkół podstawowych czy gimnazjów. Zabawa kierowana jest raczej do uczniów starszych klas licealnych, do studentów, do osób dorosłych. Zgłaszają się grupy znajomych, całe rodziny. Trafiają do nas uczestnicy z Leszna, mieliśmy grupy z Turku, z Poznania. Najdalsze miejsce, skąd przyjechali uczestnicy to Szczecinek, w ubiegłym roku. Weszli do finału - opowiada Grzegorz Skorupski.
 

W jubileuszowej edycji Gry nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA. Będzie można wygrać także wycieczkę do Sejmu, ufundowaną przez jednego z parlamentarzystów oraz nagrody typu bilety do kina czy na pływalnię.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!