Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ten bieg potraktował, jak dobry trening [FILM]

› Sport i rekreacja ponad rok temu    2.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
V Mleczny Bieg w Gostyniu odbył się 1 czerwca. Wystartowało 314 osóbV Mleczny Bieg w Gostyniu odbył się 1 czerwca. Wystartowało 314 osób fot. A. Fajczyk

Ponad 300 zawodników z powiatu gostyńskiego i ościennych wystartowało w V Biegu Mlecznym w Gostyniu. To jedna z imprez sportowych, jakie wczoraj po południu odbyły się z okazji jubileuszu gostyńskiej pływalni.

TAK BYŁO podczas SPORTOWEGO DNIA DZIECKA w GOSTYNIU

Organizatorzy, ani zawodnicy nie wystraszyli się ostrzeżeń o załamaniu pogody i burzach, jakie miały nawiedzić Gostyń w piątkowe popołudnie. - Z reguły te imprezy, organizowane przez ośrodek sportu i rekreacji udają nam się, jeśli chodzi o warunki pogodowe - stwierdził na początku Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

Na parkingu przy krytej pływalni stanęły namioty. Tam chętni do biegania, po zarejestrowaniu się otrzymywali numery startowe. W tegorocznym - jubileuszowym Mlecznym Biegu - na linii startu stanęło 314 osób, które wcześniej miały czas na krótką rozgrzewkę. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu biegli początkowo krótkim, asfaltowym odcinkiem, po czym skierowali się na leśne ścieżki, znajdujące się w okolicach pływalni. Zawodnicy narzekali na piach i kurz, ale dali radę.

- Pokonanie trasy przy takiej duchocie i 30 stopniach ciepła nie należało do łatwych, ale w każdych warunkach trzeba umieć biegać. Finisz mieliśmy ciężki, pracowaliśmy na zwycięstwo, ostatecznie Piotrek okazał się lepszy, dotarłem na metę kilka sekund za kolegą - powiedział Łukasz Gembalski z Leszna, który był drugi na mecie. Zwycięzcą został Piotr Mikołajczak z Kościana, otrzymując Puchar Burmistrza Gostynia. Dystans pokonał w czasie ok. 16 minut i 45 sekund. - To przyzwoity czas, można zaliczyć ten bieg do dobrego treningu. Podoba mi się tu. To super impreza dla całej rodziny, sporo ludzi - powiedział. 

Co naprawiają na drodze w Brzeziu?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mario
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Ten film był nagrywany nokią 3310? Lepiej jakby wcale nie było filmiku....hy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji