Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Teren nad zalewem posprzątany. Kilkanaście worków z odpadami

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    14.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wędkarze z Koła Wędkarskiego 174 Borek Wielkopolski sprzatali dziś teren nad Zalewem JeżewskimWędkarze z Koła Wędkarskiego 174 Borek Wielkopolski sprzatali dziś teren nad Zalewem Jeżewskim fot. A. Fajczyk

Członkowie Koła Wędkarskiego 174 Borek Wielkopolski, w sobotę przed południem wyruszyli na coroczne sprzątanie terenu dookoła Zalewu w Jeżewie (gm. Borek Wlkp.). Obeszli zbiornik wodny dookoła, zaglądali też do lasu, który go otacza. Zebrali kilkanaście dużych worków odpadów. - Co roku jest coraz mniej śmieci, ale wędkarze czy przyjezdni spacerowicze i tak zostawiają je nad wodą. To jest widoczne po ilości worków - podsumowali wędkarze.

R E K L A M A

TUTAJ zobacz, jak burmistrz Borku zamierza rozwiązać problem zaśmiecania drogi

Butelki plastikowe po napojach, worki, opakowania po haczykach, - to najczęściej leży nad wodą, zmorą są puszki i butelki po piwie, a także reklamówki.

Do wędkarzy dołączyli pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Pomocna Dłoń” z Borku, którzy sprzątali drogę prowadzącą z obwodnicy krajowej „dwunastki” w kierunku zalewu. Oczyścili z odpadów pobocze i zarośnięte krzewami rowy. Tam znaleźli między innymi części od telewizorów czy zużyte akcesoria łazienkowe. - Powinna się zmienić mentalność ludzi. Niektórzy uważają, że solidne kary za zaśmiecanie byłyby dobrą motywacją. Ale i tak wszystko zależy od wychowania w domu, w rodzinie. Jeśli rodzice nie nauczą dzieci, że przyrodę należy szanować, że w lesie czy nad wodą nie powinno się zostawiać śmieci, nic z tego nie będzie - powiedział wędkarz Franciszek Zaremba.

Jak wyglądała akcja sadzenia lasu pod Gostyniem - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A