Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

To było niebezpieczne zanieczyszczenie

› Motoryzacja 10 miesięcy temu    6.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Strażacy sprzątają ul. Powstańców Wlkp.Gostyń. Strażacy sprzątają ul. Powstańców Wlkp. fot. A. Fajczyk

Długa plama oleju napędowego ciągnąca się z drogi prowadzącej do Ponieca, aż do centrum Gostynia, przez ul. Powstańców Wlkp. i dalej Sądową stwarzała niebezpieczeństwo w poruszaniu się pojazdów. Usuwaniem zanieczyszczenia zajęli się dziś rano strażacy. Akcja trwała od godz. 8.45 do godz. 10.18.

Plama zaczynała się na drodze powiatowej, mniej więcej pomiędzy Czajkowem a Brzeziem, a kończyła na ul. Nad Kanią w Gostyniu. Do usuwania oleju z jezdni wyznaczono 2 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Gostyniu, a także jeden zastęp OSP w Goli. Do usuwania oleju używano sintanu, neutralizatora odtłuszczającego, polewając nawierzchnię jezdni w celu rozbicia frakcji oleju.

R E K L A M A

W akcji brała też udział gostyńska policja. Funkcjonariusze próbowali ustalić, jaki samochód pozostawił dość spore zanieczyszczenia na szosie. Pojechali za śladami zanieczyszczenia, które prowadziły do cukrowni w Gostyniu. - Dotychczas nie udało nam się ustalić kierowcy i samochodu, który pozostawił plamę oleju na drodze. Wiadomo, że jest to biała ciężarówka, których w cukrowni jest wiele i trop się urwał. Będziemy jeszcze sprawdzać monitoring – powiedział dyżurny KPP w Gostyniu. Czy kierowca zostanie ukarany? – Wszystko zależy od tego, co spowodowało wypływanie oleju na drogę. Jeśli okaże się, że to awaria czy błąd lub usterka techniczna, nie zostanie ukarany, gdyż nie zrobił tego umyślnie czy w wyniku zaniedbania – wyjaśnia policjant.

Czytaj o potrąceniu nastolatki przez samochód osobowy

Co wydarzyło się wczoraj w Grabonogu?

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A