Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Toruńskie medale

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    8.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Cz. Roszczak - arch. prywatne

Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce odbyły się na stadionie w Toruniu w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Wystartowała rekordowa ilość zawodników - każdy z postanowieniem zostania Mistrzem Polski. W zawodach wystartował zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela Czesław Roszczak, który przywiózł trzy medale.

 

R E K L A M A

Złoty medal wywalczył już w pierwszym dniu. - Wypadało, aby Mistrz Świata w rzucie dyskiem z Sacramento, również w Polsce był najlepszy – mówi Cz. Roszczak.

Na 15 startujących zawodników Czesław Roszczak już w pierwszej kolejce uzyskał najlepszy wynik konkursu (35,20 m), którym wywalczył złoty medal. Drugi dzień zawodów rozpoczęto od rzutu młotem. Faworytem był doskonały młociarz Ryszard Krzesiński z Białobrzegów i to on zwyciężył. Drugie miejsce wywalczył Czesław Roszczak (33,60 m) i zdobył srebrny medal. Na trzecim miejscu znalazł się zawodnik z Międzyrzecza. Ostatnią konkurencją drugiego dnia był konkurs pchnięcia kulą. Wystartował w tej konkurencji aktualny rekordzista Polski w kategorii M 75 Longin Bujnowicz ze Zgierza i zgodnie z przewidywaniami – zwyciężył wynikiem 12,00 m. Na drugim miejscu znalazł się Czesław Roszczak, który jeszcze w ostatnim pchnięciu uzyskał najlepszy swój wynik 11,64 m. Na trzeciej pozycji znalazł się zawodnik z Warszawy.

- Z uzyskanych wyników jestem zadowolony, były lepsze od tych uzyskanych dwa tygodnie wcześniej na Mistrzostwach Polski w wielobojach. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata Masters w Maladze. A teraz jeszcze dwa starty: w Pucku i Lovosicach w Czechach i udział w 6 konkurencjach we wrześniu na Mistrzostwach Świata - mówi Roszczak.

Zobacz także: Pięć tysięcy dla najlepszych.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A