Toruńskie medale

Toruńskie medale - Zdjęcie główne

Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce odbyły się na stadionie w Toruniu w dniach 30 czerwca – 1 lipca. Wystartowała rekordowa ilość zawodników - każdy z postanowieniem zostania Mistrzem Polski. W zawodach wystartował zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela Czesław Roszczak, który przywiózł trzy medale.

Złoty medal wywalczył już w pierwszym dniu. - Wypadało, aby Mistrz Świata w rzucie dyskiem z Sacramento, również w Polsce był najlepszy – mówi Cz. Roszczak.

Na 15 startujących zawodników Czesław Roszczak już w pierwszej kolejce uzyskał najlepszy wynik konkursu (35,20 m), którym wywalczył złoty medal. Drugi dzień zawodów rozpoczęto od rzutu młotem. Faworytem był doskonały młociarz Ryszard Krzesiński z Białobrzegów i to on zwyciężył. Drugie miejsce wywalczył Czesław Roszczak (33,60 m) i zdobył srebrny medal. Na trzecim miejscu znalazł się zawodnik z Międzyrzecza. Ostatnią konkurencją drugiego dnia był konkurs pchnięcia kulą. Wystartował w tej konkurencji aktualny rekordzista Polski w kategorii M 75 Longin Bujnowicz ze Zgierza i zgodnie z przewidywaniami – zwyciężył wynikiem 12,00 m. Na drugim miejscu znalazł się Czesław Roszczak, który jeszcze w ostatnim pchnięciu uzyskał najlepszy swój wynik 11,64 m. Na trzeciej pozycji znalazł się zawodnik z Warszawy.

- Z uzyskanych wyników jestem zadowolony, były lepsze od tych uzyskanych dwa tygodnie wcześniej na Mistrzostwach Polski w wielobojach. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata Masters w Maladze. A teraz jeszcze dwa starty: w Pucku i Lovosicach w Czechach i udział w 6 konkurencjach we wrześniu na Mistrzostwach Świata - mówi Roszczak.