Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Uciekał kradzionym autem. Spychał policjantów z drogi, nie zareagował nawet na strzały

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    11.06.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 12 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. arch. Życie Gostynia

Trudno nawet powiedzieć, jakie i ile zarzutów może grozić 19-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego, który w sobotę, 10 czerwca uciekał przed policją przez obszar dwóch powiatów. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości - to tylko niektóre z przestępstw popełnionych przez młodego mężczyznę, który około godziny 21.00 wjechał na teren powiatu gostyńskiego.

Pościg policyjny rozpoczął się jeszcze na terenie ziemi krotoszyńskiej, gdy policjanci z posterunku policji w Kobylinie otrzymali informację, że samochodem osobowym marki Rover porusza się mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. - Funkcjonariusze ustawili blokadę na ulicy Baszkowej w Kobylinie, którą kierowca rovera ominął podejmując ucieczkę w kierunku powiatu gostyńskiego - zdradza szczegóły akcji młodszy aspirant Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

W trakcie prowadzonego pościgu kierowca auta brytyjskiej marki zajeżdżał policjantom z sąsiedniego powiatu drogę próbując spychać radiowóz na boki.

- Policjanci oddali dwa strzały w kierunku samochodu, jednak kierujący roverem kontynuował ucieczkę - dodaje Monika Curyk. 19-latek uciekał trasą m.in. przez Łukaszew i Ochlę. Około godziny 21.30 wjechał do Pogorzeli, gdzie na ulicy Krobskiej mężczyzna wpadł autem na chodnik i uderzył w znak drogowy przejścia dla pieszych. Mimo to jechał dalej. Funkcjonariusze policji zrównali się z nim, a on próbował ich zepchnąć uderzając swoim pojazdem w boku radiowozu.

Ten desperacki manewr spowodował, że kierowca rovera stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i ostatecznie zatrzymał się na słupie. Mężczyzna został wyciągnięty z samochodu i zatrzymany. W tym momencie do policjantów bezpośrednio prowadzących pościg dojechali ich koledzy, którzy jechali z powiatu krotoszyńskiego okrężną drogą. Mieli oni odgrodzić szaleńcowi dalszą drogę ucieczki. Na szczęście mogli już tylko pomóc w jego zatrzymaniu.

Okazało się, że desperat miał „powody” do ucieczki, gdyż rover, którego prowadził był kradziony, a mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. - Miał 1,76 promila alkoholu we krwi - informuje młodszy aspirant.

W chwili obecnej trwają przesłuchania i czynności w sprawie zatrzymanego 19-latka, który w trakcie pościgu doznał niegroźnych otarć i stłuczeń - są to obrażenia poniżej dni siedmiu. Do zapewne długiej listy zarzutów mogą dołączyć również te, dotyczące spowodowania obrażeń u policjantów bezpośrednio ścigających młodego człowieka, które zakwalifikowano również jako poniżej siedmiu dni.

Funkcjonariusze znajdują się obecnie w szpitalu, jutro będą mieli wykonywane badania. Jeżeli mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego udowodni się, że nie tylko kierował skradzionym samochodem, ale także sam go ukradł, także za ten czyn może grozić mu odpowiedzialność karna.

Z uwagi na to, że zatrzymanie miało miejsce na terenie naszego powiatu, wszystkie czynności są wykonywane przez gostyńską prokuraturę, która przejęła prowadzenie postępowania.

Czytaj także: czego, w związku z postawieniem kontenerów mieszkalnych boją się mieszkańcy Borku oraz oraz jak złamał nogę motorowerzysta, który uderzył w cysternę?

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kaziu.
ponad rok temu ocena: 50%  12
Czym ta policja jeździ że tyle kilometrów go gonila powinni go zneutralizować po paru kilometrach a nie strzelać w terenie zabudowanym .Zero profesjonalizmu kiepska ta policja .Dobrze że to auto jechało tylko 80 kilometrów na godzinę .Audi do dzisiaj by gonili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
ponad rok temu ocena: 50%  11
kaziu strzelali jak umiesz czytac poza terenem zabudowania a 2 strony to nie ameryka ze sie spycha auto nie zważając na innych i helikoptera tez nie było jak zapewne sie na oglądałeś na filmach
~ Yhm
ponad rok temu 10
Brawo Policja!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  9
GTA?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fajka
ponad rok temu ocena: 100%  8
Szkoda, że tacy jak oni nie pracują w Gostyniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rezerwa
ponad rok temu 7
Tam chyba dwóch Łukszow było z tego co mi jest wiadomo. Pozdro
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matrix
ponad rok temu ocena: 80%  6
Łukasz brawo jesteś najlepszy !!!.wracaj do zdrowia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jatonieja
ponad rok temu ocena: 100%  5
Ech, za dawnych czasów, uciekałby na pieszo i przewróciłby się 324 razy a milicja by go uratowała przed 325 przewróceniem i nawróciła :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ internaut.
ponad rok temu ocena: 100%  4
Gdyby to nbylo USA juz dawno lezalby w kostnicy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ harpi
ponad rok temu 3
to nie jooooooooooooooo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z
ponad rok temu ocena: 100%  2
Brawo !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czareg
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawo wy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji