Uczyły się od najlepszych

Uczyły się od najlepszych - Zdjęcie główne

Czołowe drużyny Polski wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewczyn o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Wygrał KS Gorce Nowy Targ, a najlepszy zespół z Ponieca zajął dziewiąte miejsce.
W sobotę 16 lutego w hali widowisko-sportowej w Poniecu odbył się kolejny już tym roku turniej mini siatkówki. O Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Poniecu rywalizowały 33 zespoły dziewczyn, które reprezentowały województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, śląskie, zachodnio-pomorskie i małopolskie. Stawka drużyn była bardzo dobra, bo do Ponieca przyjechało aż 9 klubów, które w ostatnich mistrzostwach Polski w Zabrzu znalazły się w najlepszej szesnastce. W czasie całodniowej rywalizacji ponad 100 zawodniczek rozegrało prawie 200 spotkań. W finale KS Gorce Nowy Targ pokonał Łaskovie Łask. Drużyny z Ponieca uplasowały się na dziewiątym (Julia Małyszek, Zosia Ratajczak, Zuzia Lisiecka) i jedenastym (Martyna Sawarzyńska, Kamila Borowiec, Maria Sobczyk) miejscach. - Turniej cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Już po raz kolejny gościmy w Poniecu czołowe drużyny w kraju, z czego ogromnie się cieszymy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się jako trener, że mogliśmy zagrać z takimi przeciwnikami, bo na co dzień nie ma takiej okazji. Jeśli się uczyć to tylko od najlepszych. Dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Rozpoczynamy ostatni etap sezonu, który wkracza w decydującą fazę. Turniej pokazał, nad którymi elementami musimy bardziej pracować, by nawiązywać walkę z takimi rywalami – powiedział trener Łukasz Kubeczka. Puchary, medale i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez GCK w Poniecu oraz firmę RASCO.
Zmiany w stypendiach sportowych. Podwyższono niektóre kwoty.