Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Więcej policyjnych kontroli w ten weekend

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    14.07.2017
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat - Gostyń. Więcej kontroli w dniach 14 - 16 lipcaPowiat - Gostyń. Więcej kontroli w dniach 14 - 16 lipca fot. Arch. ŻG

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w okresie wakacyjnym 2016 r. wskazuje, że wśród przyczyn wypadków dominowała nadmierna prędkość. Co roku w tym okresie dochodzi do dużej ilości zdarzeń drogowych. Analiza wypadków, do których doszło w czasie tegorocznych wakacji wskazuje, że główna przyczyna zdarzeń drogowych w dalszym ciągu pozostaje taka sama. Od dziś do niedzieli na polskich drogach przeprowadzone zostaną wzmożone działania policji „Prędkość”.

R E K L A M A

W pierwszy weekend wakacji na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom, w ten weekend, czyli w dniach 14 – 16 lipca przeprowadzone zostaną wzmożone działania Policji „Prędkość”.

Ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.

Czytaj także: Ulica wyłączona z ruchu. Trwa tam remont kanalizacji sanitarnej. 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obiektywny
11 miesięcy temu 3
Oni aby pijoczka na rowerze zlapac lub dac mandat za nie przechodzenie w wyznaczonym miejscu to potrafia i statystyki w gore
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
11 miesięcy temu 2
przy wylocie z Ponieca na Leszno kolejne szaleństwo ,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oskar
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Krobia- Pudliszki szalenstwo wieczorami rydwany motorow na pelnym gazie o samochodach nie chce pisac ile wypadkow juz tam bylo i nic Nikt nie kontroluje tej drogi POLiCJA raz na 3 miesiace
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A