Wiersze, które uczą, bawią i wzruszają kolejne pokolenia

Opublikowano:
Autor:

Wiersze, które uczą, bawią i wzruszają kolejne pokolenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Piątkowe popołudnie poprzedzające długi majowy weekend upłynęło uczniom klas II Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli w poetyckiej aurze twórczości Jana Brzechwy. Na warsztat wzięto wiersze, które zostały umieszczone na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, jako utwory, które pobudzają dzieci do śmiechu, doskonalą ich język, rozwijają wyobraźnię oraz wskazują wzorce zachowań. 28 kwietnia w recytatorskie szranki stanęło 18 uczniów reprezentujących klasy IIa, IIb, IIc oraz klasy II Szkół Filialnych w Bułakowie i we Wziąchowie. Każdy uczeń przygotował recytację innego wiersza Jana Brzechwy. Drugoklasiści przenieśli w pełen humoru, niezwykły świat wyobraźni nie tylko swoich rówieśników, lecz także jurorki konkursu - nauczycielki Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli: Dobrochnę Błażejczak, Jolantę Drukarczyk i Elżbietę Talmę.


Laureatem I nagrody został Wojciech Walczak z klasy IIb, który zachwycił komisję konkursową brawurową recytacją wiersza „Ślimak”; II nagrodą jury uhonorowało uczennicę recytującą „Żurawia i czaplę” - Wiktorię Woźniak z klasy IIc; III nagroda przypadła natomiast w udziale Patrycji Klameckiej z klasy IIb za „Kłótnię rzek”. Wyróżnienia przyznano trojgu uczniom: Piotrowi Staszewskiemu z klasy IIa za recytację wiersza „Kot”, Kindze Mikstackiej z klasy IIb za interpretację „Znaków przestankowych” oraz Karolinie Goździckiej z klasy II Szkoły Filialnej we Wziąchowie, która zaprezentowała „Psie smutki”.

Ufundowane przez radę rodziców nagrody oraz dyplomy wręczyła laureatom wicedyrektor SZS w Pogorzeli, Jolanta Błaszyk. Wszyscy uczestnicy recytatorskich zmagań otrzymali również drobne upominki oraz podziękowania za udział w konkursie.
Organizatorkami szkolnego święta poezji były nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego oraz nauczyciel bibliotekarz. - Miejmy nadzieję, iż spotkanie z wierszami autora „Kaczki - dziwaczki”, które niezmiennie uczą, bawią i wzruszają kolejne pokolenia i których nie zapomina się nawet po latach, rozbudzi w przyszłości w pogorzelskich drugoklasistach zamiłowanie do sztuki poetyckiej oraz wrażliwość na piękno języka poezji – mówi Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE